Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Test AAB Cooling Super Silent P1 – Mały może więcej » Strona 7

Test AAB Cooling Super Silent P1 – Mały może więcej

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
33 total ratings

 

Zalety


+ Wymiary
+ Cichy wentylator (do 2000RPM)
+ Jakość wykonania
+ Prosty sposób montażu
+ Kompatybilność z dużą ilością podstawek
+ Cena

Wady


- Tylko dwa heatpipe'y
- Heatpipe'y nie mają bezpośredniego kontaktu z powierzchnią procesora
- Finy radiatora łatwo ulegają deformacji


Kilka słów o teście

Tym razem przetestowaliśmy cooler firmy AAB Cooling. Czy wyszedł zwycięsko w starciu z SilentiumPC Spartan PRO HE924? Zapraszam do lektury.

1
Opublikowano 5 stycznia 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Tylko dwie rurki cieplne, które na dodatek nie mają bezpośredniego kontaktu z powierzchnią procesora z pewnością ograniczają możliwości bohatera urządzenia marki AAB. Sytuację ratuje możliwość zainstalowania drugiego wentylatora, dzięki któremu wydajność urządzenia powinna nieco wzrosnąć.

Niska maksymalna prędkość obrotowa wentylatora, który jest dołączony do bohatera tego testu (w porównaniu do innych wentylatorów 92mm) bynajmniej nie idzie w parze z ciszą. Testowany ostatnio na łamach naszego portalu Spartan PRO HE924, którego wentylator pracował z prędkością obrotową ~1800RPM pracował porównywalnie głośno jak wentylator bohatera dzisiejszego testu pracującego z prędkością ~1500RPM.

Atutem produktu jest bardzo łatwy sposób montażu. Cooler można zamontować na wszystkich dostępnych obecnie na rynku procesorach (za wyjątkiem procesorów wykorzystujących podstawkę LGA2011).

Niestety producent oszczędzał na tym produkcie. Bardzo cienkie podatne na odkształcenia finy radiatora sprawiają, że konstrukcja nie wygląda na solidnie wykonaną.. całe szczęście AAB Cooling Super Silent P1  jest sprzedawany w bardzo niskiej cenie. Bez problemu za 50zł możemy dostać taki cooler. Znajdzie on swoje zastosowanie z pewnością w tańszych zestawach, gdzie procesor nie wydziela zbyt dużo ciepła, a boxowe chłodzenie nie odpowiada użytkownikowi, ponieważ pracuje zbyt głośno i niewydajnie. Produkt ten dostaje od nas ocenę 4/5 oraz wyróżnienie za wyjątkowo atrakcyjną cenę.

Podziękowania dla firmy AAB Cooling Systems za wypożyczenie sprzętu do testów.

Spis treści: Test AAB Cooling Super Silent P1 – Mały może więcej

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


1 komentarz


 1.  
   
   
   
   
   

  Czyli przy mocniejszym OC relacja jak Spartan LT – Spartan PRO 😉

Dodaj komentarz


(required)