Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Test AAB Cooling Super Silent P1 – Mały może więcej » Strona 6

Test AAB Cooling Super Silent P1 – Mały może więcej

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
32 total ratings

 

Zalety


+ Wymiary
+ Cichy wentylator (do 2000RPM)
+ Jakość wykonania
+ Prosty sposób montażu
+ Kompatybilność z dużą ilością podstawek
+ Cena

Wady


- Tylko dwa heatpipe'y
- Heatpipe'y nie mają bezpośredniego kontaktu z powierzchnią procesora
- Finy radiatora łatwo ulegają deformacji


Kilka słów o teście

Tym razem przetestowaliśmy cooler firmy AAB Cooling. Czy wyszedł zwycięsko w starciu z SilentiumPC Spartan PRO HE924? Zapraszam do lektury.

1
Opublikowano 5 stycznia 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy

Wszystkie testy wykonane zostały przy temperaturze pokojowej wynoszącej około 25°C . Testy polegały na sprawdzeniu temperatur osiąganych przez procesor oraz jego rdzenie. Aby odpowiednio obciążyć procesor posłużyłem się aplikacją OCCT, która jednocześnie podawała temperatury poszczególnych rdzeni procesora. Podczas pracy programu testującego oraz jego wychładzania nie było włączonej żadnej aplikacji prócz OCCT. Wszystkie zbędne procesy zostały wyłączone w menadżerze zadań.

Testy wykonane z użyciem procesora Intel Core i5 2310, który pracował ze standardowymi zegarami (2,9GHz),  po lekkim OC (3,2GHz) oraz po podkręceniu do 3,5GHz. Próby polegały na obciążeniu wszystkich rdzeni za pomocą programu OCCT, przez 30 minut. Temperatury, jakie zarejestrował program OCCT, zostały zapisane, a następnie użyte do tworzenia wykresów końcowych. Temperatura w spoczynku była odczytywana po około 30 minutach od zakończenia testów pod obciążeniem.

AAB Cooling Super Silent P1 - wyniki 2,9GHz - idle

test AAB Cooling Super Silent P1 - wyniki 3,2GHz - idle

recenzja AAB Cooling Super Silent P1 - wyniki 3,5GHz - idle

test AAB Cooling Super Silent P1 - wyniki 2,9GHz - stres

test AAB Cooling Super Silent P1 - wyniki 3,2GHz - stresrecenzja AAB Cooling Super Silent P1 - wyniki 3,5GHz - stres

Wykresy pokazują, że największe coolery w naszym zestawieniu, czyli Zalman CNPS11X Performa, oraz Enermax ETS-T40-TB, poradziły sobie znacznie lepiej w odprowadzaniem ciepła z powierzchni podkręconego procesora. Wyniki chłodzenia SilentiumPC Spartan PRO HE924, nie odbiegały zbytnio od wyników Zalmana, czy Enermaxa. Spowodowane jest to tym, że jego wentylator kręci się ze znaczne większą prędkością obrotową. AAB wciąż jednak oferuje wydajność na poziomie akceptowalnym do pracy procesora, pomimo jego podkręcenia.

Spis treści: Test AAB Cooling Super Silent P1 – Mały może więcej

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


1 komentarz


 1.  
   
   
   
   
   

  Czyli przy mocniejszym OC relacja jak Spartan LT – Spartan PRO 😉

Dodaj komentarz


(required)