Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Test SilentiumPC Spartan PRO HE924 – Mały, cichy, wydajny

Test SilentiumPC Spartan PRO HE924 – Mały, cichy, wydajny

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
32 total ratings

 

Zalety


+ Wymiary
+ Cichy wentylator (do 2000RPM)
+ Jakość wykonania
+ Prosty sposób montażu
+ Kompatybilność z dużą ilością podstawek
+ Cena

Wady


- Nieestetyczne wykończenie heat-pipe'ów


Kilka słów o teście

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na chłodzenie procesora, na rynek trafił następca jednego z najbardziej opłacalnych coolerów CPU w cenie do 100zł. Mowa o SilentiumPC Spartan PRO HE924.

2
Opublikowano 21 listopada 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Nie od dziś wiadomo, że tak zwane boxowe chłodzenie(dołączone z procesorem) nie nadaje się do niczego.  Bardzo często bywa, że taki cooler nie radzi sobie z odprowadzaniem ciepła z powierzchni procesora pracującego ze standardowymi zegarami, o podkręcaniu już nie wspomnę. Dlatego właśnie wraz z rosnącymi oczekiwaniami klienta firma SilentiumPC wypuściła na rynek następcę bardzo dobrze sprzedającego się modelu Spartan PRO HE923.

Mowa tutaj o Spartan PRO HE924. Czy wentylator o średnicy ~90mm (maksymalna prędkość obrotowa ~2200RPM) może być cichy? Jak sprzęt poradzi sobie z podkręconym procesorem Intel Core i5 2310? Czy zachowa zalety swojego poprzednika? Jak wypada na tle innych coolerów, które mieliśmy okazje przetestować? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w poniższej recenzji.

Spis treści: Test SilentiumPC Spartan PRO HE924 – Mały, cichy, wydajny

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


2 komentarze


 1.  
  KuZm1n
   
   
   
   
   

  Bardzo dobrze to opisał
 2.  
   
   
   
   
   

  Jak dla mnie różnica 4-5 stopni względem coolera CPU dwa razy droższego to nie jest duża różnica 😉

Dodaj komentarz


(required)