Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Test SilentiumPC Spartan PRO HE924 – Mały, cichy, wydajny » Strona 6

Test SilentiumPC Spartan PRO HE924 – Mały, cichy, wydajny

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
32 total ratings

 

Zalety


+ Wymiary
+ Cichy wentylator (do 2000RPM)
+ Jakość wykonania
+ Prosty sposób montażu
+ Kompatybilność z dużą ilością podstawek
+ Cena

Wady


- Nieestetyczne wykończenie heat-pipe'ów


Kilka słów o teście

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na chłodzenie procesora, na rynek trafił następca jednego z najbardziej opłacalnych coolerów CPU w cenie do 100zł. Mowa o SilentiumPC Spartan PRO HE924.

2
Opublikowano 21 listopada 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy

Wszystkie testy wykonane zostały przy temperaturze pokojowej wynoszącej około 25°C . Testy polegały na sprawdzeniu temperatur osiąganych przez procesor oraz jego rdzenie. Aby odpowiednio obciążyć procesor posłużyłem się aplikacją OCCT, która jednocześnie podawała temperatury poszczególnych rdzeni procesora. Podczas pracy programu testującego oraz jego wychładzania nie było włączonej żadnej aplikacji prócz OCCT. Wszystkie zbędne procesy zostały wyłączone w menadżerze zadań.

Testy wykonane z użyciem procesora Intel Core i5 2310, który pracował ze standardowymi zegarami (2,9GHz),  po lekkim OC (3,2GHz) oraz po podkręceniu do 3,5GHz. Próby polegały na obciążeniu wszystkich rdzeni za pomocą programu OCCT, przez 30 minut. Temperatury, jakie zarejestrował program OCCT, zostały zapisane, a następnie użyte do tworzenia wykresów końcowych. Temperatura w spoczynku była odczytywana po około 30 minutach od zakończenia testów pod obciążeniem.

Fabryczne wentylatory obudowy Zalman Z9 U3 zostały podłączone do kontrolera prędkości i pracowały na około 80%. Zapewniło to wystarczająco dobrą cyrkulację powietrza.

SilentiumPC Spartan PRO HE924 test

SilentiumPC Spartan PRO HE924 test temperatura

SilentiumPC Spartan PRO HE924 test, temperatura w spoczynku

SilentiumPC Spartan PRO HE924 test, temperatura obciążenie

SilentiumPC Spartan PRO HE924 test, temperatura obciążenie

SilentiumPC Spartan PRO HE924 test, temperatura obciążenie

 

Wykresy pokazują wyraźną przewagę Enermax ETS-T40-TB (szczególnie jeżeli chodzi o temperaturę obciążonego, podkręconego procesora Intel Core i5), jednak należy pamiętać, że cooler ten jest także dużo większy, przez co pierwszy bank pamięci na płycie głównej jest zablokowany. Jest również dwa razy droższy od testowanego SilentiumPC Spartan PRO HE 924.

Spis treści: Test SilentiumPC Spartan PRO HE924 – Mały, cichy, wydajny

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


2 komentarze


 1.  
  KuZm1n
   
   
   
   
   

  Bardzo dobrze to opisał
 2.  
   
   
   
   
   

  Jak dla mnie różnica 4-5 stopni względem coolera CPU dwa razy droższego to nie jest duża różnica 😉

Dodaj komentarz


(required)