Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Test SilentiumPC Spartan PRO HE924 – Mały, cichy, wydajny » Strona 5

Test SilentiumPC Spartan PRO HE924 – Mały, cichy, wydajny

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
32 total ratings

 

Zalety


+ Wymiary
+ Cichy wentylator (do 2000RPM)
+ Jakość wykonania
+ Prosty sposób montażu
+ Kompatybilność z dużą ilością podstawek
+ Cena

Wady


- Nieestetyczne wykończenie heat-pipe'ów


Kilka słów o teście

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na chłodzenie procesora, na rynek trafił następca jednego z najbardziej opłacalnych coolerów CPU w cenie do 100zł. Mowa o SilentiumPC Spartan PRO HE924.

2
Opublikowano 21 listopada 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Montaż

Tradycyjnie zanim przejdziemy do testów opiszę nieco montaż coolera. Poziom trudności zamontowania tego modelu określam jako bardzo łatwy lub łatwy, w zależności od tego na jakiej platformie dokonujemy montażu.  Montując chłodzenie na platformie z procesorem AMD, wystarczy wyjąć fabryczne (boxowe) chłodzenie z ramki, a na jego miejsce zamontować Spartana. W przypadku platformy z procesorem Intel, sprawa nieco się komplikuje, gdyż w tym przypadku należy użyć dołączonej do zestawu ramki montażowej.

Sposób montażu najlepiej obrazują nagrania 1 i 2.

Największe zastrzeżenia miałem do sposobu montażu coolera na platformie z procesorem Intel. Wydawać by się mogło, że jest mało wytrzymały i ciężar coolera mógłby spowodować, że wyłamie on plastikowe zatrzaski, które blokują się na płycie głównej. Na szczęście moje obawy były błędne, a system mocowania okazał się bardzo pewny.

Spis treści: Test SilentiumPC Spartan PRO HE924 – Mały, cichy, wydajny

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


2 komentarze


 1.  
  KuZm1n
   
   
   
   
   

  Bardzo dobrze to opisał
 2.  
   
   
   
   
   

  Jak dla mnie różnica 4-5 stopni względem coolera CPU dwa razy droższego to nie jest duża różnica 😉

Dodaj komentarz


(required)