Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Test SilentiumPC Spartan PRO HE924 – Mały, cichy, wydajny » Strona 3

Test SilentiumPC Spartan PRO HE924 – Mały, cichy, wydajny

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
32 total ratings

 

Zalety


+ Wymiary
+ Cichy wentylator (do 2000RPM)
+ Jakość wykonania
+ Prosty sposób montażu
+ Kompatybilność z dużą ilością podstawek
+ Cena

Wady


- Nieestetyczne wykończenie heat-pipe'ów


Kilka słów o teście

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na chłodzenie procesora, na rynek trafił następca jednego z najbardziej opłacalnych coolerów CPU w cenie do 100zł. Mowa o SilentiumPC Spartan PRO HE924.

2
Opublikowano 21 listopada 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wygląd

 

SilentiumPC Spartan PRO HE924 opakowanie

Urządzenie dotarło do mnie w niebiesko-czarnym opakowaniu, które z pozoru nie wyróżnia się niczym szczególnym. Choć po dokładnym obejrzeniu opakowania można dostrzec, że elementem wyróżniającym jest prostota wykonania. Znalazły się tutaj tylko najpotrzebniejsze informacje o produkcie, które pomogą dokonać wyboru podczas zakupu. Patrząc na pudełko, bez trudu znajdziemy specyfikację techniczną, najważniejsze cechy produktu czy nawet instrukcję montażu.

SilentiumPC Spartan PRO HE924 opakowanie tył

 

SilentiumPC Spartan PRO HE924 to stosunkowo niewielkich rozmiarów cooler CPU typu tower. Za odprowadzanie ciepła z powierzchni procesora odpowiedzialne są cztery (w modelu Spartan PRO HE923 były tylko trzy) miedziane rurki cieplne o średnicy 6mm, które mają bezpośredni kontakt z procesorem (High Efficiency – znany także jako H.D.T. czy D.T.H).

SilentiumPC Spartan PRO HE924 wygląd

SilentiumPC Spartan PRO HE924 heat pipe

 

Standardowo do coolera zamontowany jest 92mm wentylator Spartan HE912 LT, jednak dzięki symetrycznej budowie żeberek oraz spinkom, jakie znalazły się w opakowaniu, możemy zamontować drugi wentylator o tej samej średnicy.

SilentiumPC Spartan PRO HE924 wentylator

 

Podobnie jak w przypadku swojego poprzednika, model Spartan PRO HE924 posiada dodatkowy aluminiowy radiator na podstawce coolera, co prawdopodobnie ma zapewnić jeszcze lepsze odprowadzanie ciepła.

SilentiumPC Spartan PRO HE924 żeberka

 

Oprócz coolera SilentiumPC Spartan PRO HE924, w pudełku znajduje się wszystko to, co niezbędne do montażu. A mianowicie zestaw montażowy na popularne platformy Intela (LGA 775, 1155, 1556 oraz 1366) i AMD (Socket 754, 939, AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1). Nie zabrakło także pasty termoprzewodzącej.

SilentiumPC Spartan PRO HE924 montaż

 

Nie mogłem się powstrzymać od tak zwanego „testu monety”. Jak widać na poniższym zdjęciu, podstawka nie jest wypolerowana idealnie na lustro, jednak cztery heatpipe’ y, które mają bezpośredni kontakt z procesorem, powinny tutaj poradzić sobie równie dobrze z odprowadzeniem ciepła, jak wypolerowana podstawka.

SilentiumPC Spartan PRO HE924 powierzchnia styczna

 

Spis treści: Test SilentiumPC Spartan PRO HE924 – Mały, cichy, wydajny

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


2 komentarze


 1.  
  KuZm1n
   
   
   
   
   

  Bardzo dobrze to opisał
 2.  
   
   
   
   
   

  Jak dla mnie różnica 4-5 stopni względem coolera CPU dwa razy droższego to nie jest duża różnica 😉

Dodaj komentarz


(required)