Polecane
 

Portal komputerowy » Inne » Smartfony i tablety » Test Acer Iconia TAB A211 – ekonomiczny tablet z modułem GSM » Strona 4

Test Acer Iconia TAB A211 – ekonomiczny tablet z modułem GSM

 
Acer Iconia A211
Acer Iconia A211
Acer Iconia A211

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
23 total ratings

 

Zalety


- stosunkowo dobry wyświetlacz
- wbudowany moduł GSM oraz normalne USB
- przystępna cena
- przemyślane oprogramowanie(lecz mało!!)

Wady


- tylko jedna słabej jakości przednia kamera
- bateria mogłaby być większa (min. 5000mAh)
- brak hdmi
- ślady na ekranie przy dużym docisku


Kilka słów o teście

Wygląd, pierwsze spojrzenie Przód Iconii wykonano w całości ze szkła, przykrywającym matrycę oraz plastikową, błyszcząca ramkę. Logo producenta znajduje się na środku ramki, a w prawym rogu widnieje model urządzenia. U góry zaś znajduje się kamerka z czujnikiem wielkości główki szpilki. Nie jest to szkło hartowane, ale pomimo testów w kilku redakcjach nie zanotowaliśmy na […]

0
Opublikowano 4 października 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wygląd, pierwsze spojrzenie

Przód Iconii wykonano w całości ze szkła, przykrywającym matrycę oraz plastikową, błyszcząca ramkę. Logo producenta znajduje się na środku ramki, a w prawym rogu widnieje model urządzenia. U góry zaś znajduje się kamerka z czujnikiem wielkości główki szpilki. Nie jest to szkło hartowane, ale pomimo testów w kilku redakcjach nie zanotowaliśmy na nim żadnych widocznych rys.

Acer Iconia A211 z pewnością nie należy do najcieńszych tabletów, boki są na tyle duże, że zmieściło się tu nawet pełne złącze USB, za co należy się nawet plus dla producenta. Trudno tu mówić o krawędziach, choć tablet sprawia takie wrażenie swoim opływowym kształtem. Mnie osobiście nie przeszkadzają gabaryty tego urządzenia, wręcz przeciwnie, tablet leży pewnie w rękach i sprawia wrażenie solidnego. Waga to ~700 gram – rozsądna granica, choć znaleźć można i lżejsze (i droższe) tablety jak np. Asus TF201.

W lewym boku mamy przycisk włączania oraz komplet wejść poczynając od USB (standardowe i micro np. do synchronizacji z pecetem), wejścia na słuchawki oraz schowane pod plastikową klapką wejścia na kartę micro-SD i SIM. W prawym boku natomiast mamy wejście na zasilanie.

Acer Iconia TAB A211 widok z boków

Z kolei w górnym boku znajdziemy regulację głośności, wlot mikrofonu oraz rzadko spotykany przełącznik blokujący obracanie ekranu.

Acer Iconia TAB A211 widok z boku 2

Spód tableta wykonano z dziurkowanego plastiku, który ma za zadanie zapewnić ochronę przed przypadkowym ześlizgnięciem się z rąk. Powierzchnia chropowata nie jest dość przyjemna w dotyku, ale spełnia swoją rolę i dodatkowo usuwa optycznie możliwe zarysowania, które z pewnością pojawią się po dłuższym czasie użytkowania.

Acer Iconia TAB A211 tył

Na środku znajduje się logo producenta. Stereofoniczne głośniki zamontowano w rogach z tyłu obudowy. Wolałbym widzieć je z boku, przez co dźwięk byłby bardziej dynamiczny, a nie dochodzący z oddali, ale fakt że jest to stereofonia to plus – biorąc pod uwagę, że niektóre tablety montuje się z tylko jednym głośniczkiem. Wszystkie elementy sprawiają wrażenie dobrze spasowanych, nic się wygina czy trzeszczy. Na uwagę zasługuje brak tylnej  kamerki, co uważam za dużą wadę ze względu na wszechstronność użycia dzisiejszych tabletów. Pierwszy kolec róży został ujawniony…

Spis treści: Test Acer Iconia TAB A211 – ekonomiczny tablet z modułem GSM

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)