Test HTC Desire 820 – ładny smartfon z fotograficznym zacięciem
Zalety
+ Ciekawy design urządzenia
+ Głośniki stereofoniczne BoomSound,
+ Zaplecze komunikacyjne: LTE, GPS, NFC, Bluetooth, WiFi,
+ Dobrej jakości ekran,
+ Dopracowana klawiatura ekranowa,
+ Wygodna i estetyczna aplikacja aparatu,
+ obsługa zewnętrznych pamięci formatu FAT32,
+ Kilka dostępnych wersji kolorystycznych,
+ Działanie i wygląd systemu, który dopasowany jest kolorystycznie do obudowy,
+ Dobra wydajność ogólna smartfona (Snapdragon 615 i 2GB RAM) w tej półce cenowej.
Wady
- Niewymienna bateria w smartfonie,
- Nieco wystający obiektyw aparatu,
- Przedni aparat robi co najwyżej przywoitej jakości zdjęcia,
- Brak trybu multizadaniowości (np. multi window),
- Rozdzielczość wyświetlacza w stosunku do przekątnej,
- Obudowa jest podatna na zbieranie odcisków palców,
- Brak oprogramowania pomagającego korzystać z telefonu jedną ręką,
- Dość słaby stosunek wymiarów ekranu w odniesieniu do ramek smartfona.
HTC Desire 820 – interfejs użytkownika HTC Desire 820 wyposażono w system Android 5.0.2 Lollipop, wsparty fabrycznymi aplikacjami. Oprócz tego, otrzymujemy bowiem jedną z najlepszych nakładek na system Google, – HTC Sense, która nawet w starszej wersji 6.0 wciąż odznacza się dobrą efektywnością (z drobnymi minusami). Mimo wszystko, nawet tak dobra nakładka ma swoje niedoróbki czy wady. Zacznijmy […]
HTC Desire 820 – interfejs użytkownika
HTC Desire 820 wyposażono w system Android 5.0.2 Lollipop, wsparty fabrycznymi aplikacjami. Oprócz tego, otrzymujemy bowiem jedną z najlepszych nakładek na system Google, – HTC Sense, która nawet w starszej wersji 6.0 wciąż odznacza się dobrą efektywnością (z drobnymi minusami).
Mimo wszystko, nawet tak dobra nakładka ma swoje niedoróbki czy wady. Zacznijmy jednak od pozytywów. System w wykonaniu HTC obsługuje całkiem sporo gestów — wybudzanie przez podwójne stuknięcie w ekran (choć trzeba musnąć palcem, by ujrzeć pulpit), przełączanie utworów po przesunięciu palcem w poziomie. System rozpoznaje także narysowane na ekranie litery – aplikacja Motion Launch, ale użyteczność tej opcji jest na razie wątpliwa. Do plusów należy też Galeria HTC, którą od niemal zawsze uważano za bardzo dobrze zaprojektowany i funkcjonalny program. Personalizacja telefonu zadowala – poza zmianą tapety i motywu, zmienimy również krój oraz rozmiar czcionki systemowej.
Brakuje natomiast funkcji obsługi jedną ręką. Co prawda HTC Desire 820, nie jest urządzeniem przesadnie wielkim, ale taka alternatywa powinna tutaj się znaleźć – wszak konkurencja stosuje takie rozwiązanie coraz częściej. Nie ma czegoś takiego, jak bezpośrednie odbieranie dzwoniącego telefonu, poprzez przyłożenie go do ucha. Na szczęście, więcej poważniejszych wad tu brak.
Ustawienia
Spis treści: Test HTC Desire 820 – ładny smartfon z fotograficznym zacięciem