Polecane
 

Portal komputerowy » Inne » Smartfony i tablety » Test HTC Desire 820 – ładny smartfon z fotograficznym zacięciem » Strona 2

Test HTC Desire 820 – ładny smartfon z fotograficznym zacięciem

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
6 total ratings

 

Zalety+ Ciekawy design urządzenia
+ Głośniki stereofoniczne BoomSound,
+ Zaplecze komunikacyjne: LTE, GPS, NFC, Bluetooth, WiFi,
+ Dobrej jakości ekran,
+ Dopracowana klawiatura ekranowa,
+ Wygodna i estetyczna aplikacja aparatu,
+ obsługa zewnętrznych pamięci formatu FAT32,
+ Kilka dostępnych wersji kolorystycznych,
+ Działanie i wygląd systemu, który dopasowany jest kolorystycznie do obudowy,
+ Dobra wydajność ogólna smartfona (Snapdragon 615 i 2GB RAM) w tej półce cenowej.

Wady- Niewymienna bateria w smartfonie,
- Nieco wystający obiektyw aparatu,
- Przedni aparat robi co najwyżej przywoitej jakości zdjęcia,
- Brak trybu multizadaniowości (np. multi window),
- Rozdzielczość wyświetlacza w stosunku do przekątnej,
- Obudowa jest podatna na zbieranie odcisków palców,
- Brak oprogramowania pomagającego korzystać z telefonu jedną ręką,
- Dość słaby stosunek wymiarów ekranu w odniesieniu do ramek smartfona.


Kilka słów o teście

HTC Desire 820 – wygląd i wykonanie Całość zapakowano w średniej wielkości białe pudełko. Na opakowaniu oprócz wizerunku telefonu i jego nazwy, nie znajdziemy żadnych danych. Wszystko to znajduje się na odwrocie opakowania. Wewnątrz producent oprócz samego urządzenia, oferuje dość standardowy komplet akcesoriów – nieco lakonicznej, wielojęzycznej literatury, moduł ładowarki i przewód USB. Śliski, błyszczący plastik to […]

0
Opublikowano 11 lutego 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

HTC Desire 820 – wygląd i wykonanie

Całość zapakowano w średniej wielkości białe pudełko. Na opakowaniu oprócz wizerunku telefonu i jego nazwy, nie znajdziemy żadnych danych. Wszystko to znajduje się na odwrocie opakowania. Wewnątrz producent oprócz samego urządzenia, oferuje dość standardowy komplet akcesoriów – nieco lakonicznej, wielojęzycznej literatury, moduł ładowarki i przewód USB.

htc desire 820 - opakowanie 1 htc desire 820 - opakowanie 2 htc desire 820 - wyposażenie smartfona

htc desire 820 htc desire 820 - plecki smartfona

Śliski, błyszczący plastik to nie jest naszym zdaniem najlepszy materiał do budowy smartfona. Nie unikniemy efektu palcowania, a oprócz tego jest ryzyko, że smartfon wyślizgnie się nam z ręki. Pod oczkiem 13 megapikselowego aparatu głównego mamy diodę doświetlającą LED mogącą pełnić za dobrej klasy latarkę. Na środku obudowy widzimy też tu logo operatora. Obiektyw kamery jest lekko wybrzuszony oraz został otoczony wokół srebrną plastikową ramką. Takie rozwiązanie w dłuższej perspektywie czasowej doprowadzi do zarysowania szkła obiektywu aparatu – które w tym przypadku nie posiada żadnej ochrony w postaci szkła szafirowego.

htc desire 820 - tylne oko aparatu

Pod ekranem producent umieścił logo oraz wyjście wylotowe monofonicznego głośnika telefonu. Jak dla nas to niekorzystne rozwiązanie, ponieważ (wraz z logo) zabiera ono sporo miejsca na przednim panelu. Zamiast tego rozwiązania, lepiej byłoby zmniejszyć rozmiary całości. Z drugiej strony – każdy model od HTC nie różni się pod tym względem.. może w przyszłości to się zmieni.

htc desire 820 - logo i głośnik

Przednie oko aparatu posiada matrycę 13 mpix. Obok widzimy wyjście głośnika wspierającego efekty Boom Sound. Zabiera on sporo miejsca ale cóż począć. Taka jest niestety od dawna filozofia HTC a na zmiany raczej się na razie nie zanosi.

htc desire 820 - przednie oko aparatu

Prawy bok urządzenia skrywa niemal centralnie umieszczony, podłużny włącznik, a powyżej tego włącznika wygodnie umieszczono sprawnie reagujący przycisk regulacji głośności. Lewy bok, to odpowiednio od góry: zaślepiona tacka na slot kart SIM w formacie nano (nie dla każdego jest to zaleta). Ochronna klapka na kartę SIM i kartę pamięci może sugerować, że obudowa Desire 820 może być wodoodporna, ale nic z tego – to zwykły smartfon z monolityczną, czyli nierozbieralną przez użytkownika obudową. Ot to tylko taki zabieg stylistyczny i nic więcej.

htc desire 820 - lewy bok urządzenia htc desire 820 - prawy bok urządzenia

htc desire 820 - zaślepka na karty microSD i nanoSIM

Przejdźmy dalej. Gniazdo słuchawkowe i port podczerwieni znajdują się na samej górze urządzenia. Z racji zastosowania dużego ekranu, niełatwo będzie obsługiwać telefon jedną dłonią a sam system też nie pozwala na ustawienie „trybu pracy jedną ręką”. Oprócz tego na przednim panelu ponad ekranem wbudowano okienko czujnika zbliżeniowego, oraz oświetlenia, głośnik słuchawki, a także czytelną diodę powiadomień. Wszystko to uzupełnia oko przedniej kamerki o rozdzielczości aż 8 megapikseli!

htc desire 820 - gniazdo słuchawkowe

Na dolnej krawędzi z kolei znajduje się jedno wejście – port micro USB – niestety bez wsparcia dla trybu OTG.

htc desire 820 - port microusb

Spis treści: Test HTC Desire 820 – ładny smartfon z fotograficznym zacięciem

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)