Polecane
 

Portal komputerowy » Inne » Smartfony i tablety » Test HTC Desire 820 – ładny smartfon z fotograficznym zacięciem » Strona 3

Test HTC Desire 820 – ładny smartfon z fotograficznym zacięciem

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
6 total ratings

 

Zalety+ Ciekawy design urządzenia
+ Głośniki stereofoniczne BoomSound,
+ Zaplecze komunikacyjne: LTE, GPS, NFC, Bluetooth, WiFi,
+ Dobrej jakości ekran,
+ Dopracowana klawiatura ekranowa,
+ Wygodna i estetyczna aplikacja aparatu,
+ obsługa zewnętrznych pamięci formatu FAT32,
+ Kilka dostępnych wersji kolorystycznych,
+ Działanie i wygląd systemu, który dopasowany jest kolorystycznie do obudowy,
+ Dobra wydajność ogólna smartfona (Snapdragon 615 i 2GB RAM) w tej półce cenowej.

Wady- Niewymienna bateria w smartfonie,
- Nieco wystający obiektyw aparatu,
- Przedni aparat robi co najwyżej przywoitej jakości zdjęcia,
- Brak trybu multizadaniowości (np. multi window),
- Rozdzielczość wyświetlacza w stosunku do przekątnej,
- Obudowa jest podatna na zbieranie odcisków palców,
- Brak oprogramowania pomagającego korzystać z telefonu jedną ręką,
- Dość słaby stosunek wymiarów ekranu w odniesieniu do ramek smartfona.


Kilka słów o teście

HTC Desire 820 – ekran i bateria W HTC Desire 820 producent zastosował 5,5-calowy panel IPS, wsparty rozdzielczością 720×1080 pikseli. Ekran jest bardzo dobrej jakości, ale nie aż tak dobrej jak np. flagowe AMOLED-y od Samsunga chociażby. Większość użytkowników do wyświetlanego w Desire 820 obrazu nie będzie mieć większych zastrzeżeń. Kąty widzenia również są bardzo szerokie w każdej pozycji odchylonej. […]

0
Opublikowano 11 lutego 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

HTC Desire 820 – ekran i bateria

W HTC Desire 820 producent zastosował 5,5-calowy panel IPS, wsparty rozdzielczością 720×1080 pikseli. Ekran jest bardzo dobrej jakości, ale nie aż tak dobrej jak np. flagowe AMOLED-y od Samsunga chociażby. Większość użytkowników do wyświetlanego w Desire 820 obrazu nie będzie mieć większych zastrzeżeń. Kąty widzenia również są bardzo szerokie w każdej pozycji odchylonej. Zagęszczenie pikseli  na poziomie 267 PPI jest na tyle wysokie, że czcionki nadal będą wystarczająco ostre i czytelne dla większości użytkowników. Ja osobiście z tym rozwiązaniem problemu nie miałem. Jakość wyświetlanego obrazu nie budzi większych zastrzeżeń. Ekran charakteryzuje się bardzo dobrym odwzorowaniem czerni oraz pozostałych barw. Kąty widzenia smartfonu również są wystarczająco szerokie, ale kolory potrafią być, w zależności od tego, pod jakim kątem widzimy matrycę delikatnie przekłamane.

Wyświetlacz HTC jest nad wyraz jasny (ponad 490 nitów) i na najwyższym poziomie powiedziałbym, że nawet razi w oczy. Można to dostrzec, korzystając z niego wieczorem, albo w nocy o czym dalej. W ciągu dnia nie ma problemów z odczytaniem informacji nawet, gdy jasność mamy ustawioną na połowę maksymalnej. Z kolei minimalne podświetlenie ustawiono za wysoko (około 14 nitów), co może stwarzać problemy dla oczu podczas korzystania ze smartfona w absolutnych ciemnościach. Responsywność wyświetlacza jest na wysokim poziomie. Każde, nawet lekkie muśniecie oznacza natychmiastowe przewijanie bądź uruchomienie danej aplikacji. Panel obsługuje do 5 punktów dotyku.

htc desire 820 - ekran 2

Poniżej zamieściłem filmik przedstawiający jakość zastosowanego w tym modelu HTC ekranu.

Bateria

HTC Desire 820 posiada niewymienną baterię o pojemności 2400 mAh. Spodziewaliśmy się więcej na papierze i dlatego po takiej pojemności nie oczekujemy cudów. Ale o dziwo HTC zaskoczyło nas. Ogniwo podczas normalnego korzystania wystarczy na dzień użytkowania. Przy intensywnej pracy, takiej jak przeglądanie Internetu, granie, oglądanie filmów czas ten naturalnie się skraca i można dość szybko zacząć szukać ładowarki. Jednak jak na taką pojemność akumulatora stwierdzamy, że pojemność jest satysfakcjonująca. Na szczęście aby poprawić osiągi baterii możemy wybrać dwa poziomy jej oszczędzania, o których mowa poniżej:

Screenshot_2016-01-31-11-37-20 Screenshot_2016-01-31-11-36-59

W ustawieniach znajdziemy dwa stopnie oszczędzania energii: Zwykłe oszczędzanie energii – do dyspozycji oddano nam cztery elementy – zasilanie procesora, ekran, wibracje i transmisja danych. Uaktywniając każdą pozycję przy oszczędzaniu energii, procesor działa na wolniejszych obrotach, ekran automatycznie zostaje przyciemniony, wyłącza się wibracja, a transmisja danych jest nieaktywna wraz z wyłączonym wyświetlaczem. Przy takiej konfiguracji Desire Eye daje nam dodatkowe kilka godzin użytkowania. Oprócz tego profilu, do wyboru mamy jeszcze dostępny Tryb ekstremalnego oszczędzania baterii. Przy jego aktywacji, wyłączane są funkcje smartfona i pozostawione absolutne minimum. Można poczuć się jak za starych czasów, kiedy to telefon służył wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Ekstremalne oszczędzanie energii rzeczywiście jest bardzo wydajne i pozwoli nam w podbramkowej sytuacji (praca, spotkanie) mieć telefon na chodzie, aż do chwili podłączenia go do gniazdka.

Screenshot_2016-01-31-11-36-48

Screenshot_2016-01-31-11-37-38

Spis treści: Test HTC Desire 820 – ładny smartfon z fotograficznym zacięciem

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)