Polecane
 

Portal komputerowy » Inne » Smartfony i tablety » Test Huawei Honor 5X. Niemal jak Honor 7, tyle że w niższej cenie. » Strona 3

Test Huawei Honor 5X. Niemal jak Honor 7, tyle że w niższej cenie.

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
47 total ratings

 

Zalety+ wygląd i wykonanie jak w klasie premium
+ bardzo dobrej jakości ekran IPS 5.5'
+ funkcjonalna nakładka EMUI 3.1
+ sprawnie działający czytnik linii papilarnych
+ DualSIM (niestety hybrydowy)
+ wygodny przycisk „wiszący” na ekranie
+ wydajność przy codziennych zastosowaniach
+ planowana aktualizacja do Androida 6 Marshmallow

Wady- wystające oko aparatu
- przyciski ekranowe
- brak wsparcia dla trybu OTG
- niedemontowalna bateria
- hybrydowy slot SIM/microSD
- tylko tryb stand-by kart SIM
- cena jak narazie nieco zawyżona
- łatwo rysująca się folia ochronna na ekranie
- głośnik przeznaczony do multimediów znajduje się na dolnej krawędzi


Kilka słów o teście

Honor 5X to następca bardzo udanego, wysoko ocenianengo w recenzjach i testach oraz popularnego wśród nabywców modelu 4X. Nowy model to też nowe rozwiązania. Całość jest metalowa i wizualnie bardzo podobna do flagowego Honora 7, co jest niewątpliwie zaletą. Smartfon oprócz tego na papierze oferuje szereg ciekawych opcji, ale czy tak jest w praktyce? Sprawdźmy to jak urządzenie kosztujące na wolnym rynku około 1200 złotych wypadło w naszych testach. Zapraszamy.

0
Opublikowano 10 marca 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Honor 5X – ekran i bateria

W Honorze 5X producent zastosował 5,5-calowy panel IPS, wsparty rozdzielczością 1080 na 1920 pikseli. Większość użytkowników do wyświetlanego obrazu nie będzie mieć większych zastrzeżeń. Zagęszczenie pikseli  na poziomie 401 PPI jest na tyle wysokie, że czcionki są ostre i czytelne. Wyświetlacz testowanego urządzenia jest wystarczająco jasny. Jasność minimalna także jest prawidłowo dobrana. Nie stwierdziliśmy braku komfortu podczas korzystania z telefonu w jakimkolwiek scenariuszu użytkowania. Panel dotykowy obsługuje do 10 punktów dotyku. Jego działanie jest bezproblemowe.

Sama jakość wyświetlanego obrazu również absolutnie nie budzi większych zastrzeżeń. Ekran charakteryzuje się praktycznie bardzo dobrym w swojej klasie cenowej odwzorowaniem czerni oraz pozostałych barw. Kąty widzenia smartfona są wystarczająco szerokie, ale kolory potrafią być, w zależności od tego, pod jakim kątem widzimy matrycę delikatnie przekłamane.

honor 5x maksymalna jasnośc ekranu

maksymalna jasność ekranu w słońcu

honor 5x minimalna jakość ekranu

minimalna jasność ekranu w słońcu

Wyświetlacz, jak wspomnieliśmy wcześniej, jest jasny (maksymalnie ponad 600 nitów). W ciągu dnia nie ma problemów z odczytaniem informacji nawet, gdy jasność mamy ustawioną na połowę maksymalnej. Z kolei minimalne podświetlenie ustawiono praktycznie idealnie (około 5-6 nitów), co nie stworzy żadnych problemów dla oczu podczas korzystania ze smartfona w absolutnych ciemnościach. Panel dotykowy obsługuje do 10 punktów dotyku. Responsywność wyświetlacza jest na bardzo wysokim poziomie. Każde muśniecie oznacza natychmiastowe przewijanie bądź uruchomienie danej aplikacji.

dav

hdr

dav

ostrość czcionek przy maksymalnej jasności matrycy

Jeśli wyświetlane barwy nam nie odpowiadają, możemy w ustawieniach wyświetlacza zmienić temperaturę barwową i dostosować ekran do naszych indywidualnych potrzeb.

Screenshot_2016-03-05-12-01-19

BATERIA

Honor 5X posiada niewymienną baterię o pojemności 3000 mAh. Ogniwo podczas normalnego korzystania wystarczy nawet na półtora dnia użytkowania, a da się (szukając kompromisów) ustawić smartfona tak, że wytrzyma on nawet i dłużej! Przy intensywnej pracy, takiej jak przeglądanie Internetu, granie, oglądanie filmów czas ten naturalnie się skraca i można dość szybko zacząć szukać ładowarki. W kwestii baterii stwierdzamy więc, że jest naprawdę dobrze. Gdy jednak komuś nadal za mało, to może sobie jeszcze bardziej poprawić osiągi baterii, wybierając trzy poziomy jej oszczędzania, o których jest mowa niżej.

bateria - honor 5x (3)

bateria - honor 5x (1)

bateria - honor 5x (4)

Jak była mowa wyżej, w ustawieniach znajdziemy trzy stopnie oszczędzania energii:

  • normalny
  • inteligentny
  • ultra oszczędny

bateria - honor 5x (2)

menu EMUI 3.1 - honor 5x (14)

(powyżej) tryb uproszczony w Honorze 5X

oszczędzanie baterii honor 5x

(powyżej) menu Honora 5X w ultra-oszczędnym planie zasilania

Spis treści: Test Huawei Honor 5X. Niemal jak Honor 7, tyle że w niższej cenie.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)