Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Wielki test wentylatorów komputerowych 120 i 140mm. (cz.1) » Strona 3

Wielki test wentylatorów komputerowych 120 i 140mm. (cz.1)

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent: , , , ,
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
202 total ratings

 Kilka słów o teście

Jak niektóry wiedza lub nie, ciężko wybrać odpowiedni wentylator, który zapewnia ciche i wydajne chłodzenie naszej obudowy, a do tego jest atrakcyjny cenowo. Mam nadzieje, że niniejsze zestawienie wam pomoże znaleźć najodpowiedniejszy dla siebie wentylator spośród ponad dwudziestu przetestowanych przez nas modeli firm: Antec, Noctua, Enermax, SilentiumPC oraz Lepa). Zapraszam do 1 części zestawienia

0
Opublikowano 4 lutego 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wentylatory Enermax

Kolejnymi wentylatorami w naszym zestawieniu są konstrukcje od znanej firmy Enermax. Do testów otrzymaliśmy pokaźna grupę siedmiu wentylatorów, w jej skład wchodzą cztery 120mm jednostki oraz trzy nieco większe 140mm.

Wygląd opakowań

Enermax - Wyglad opakowań testowanych wenylatorów (2)Enermax - Wyglad opakowań testowanych wenylatorów (1)

Enermax stosuje zarówno plastikowe jak i tekturowe opakowania dla swoich produktów.  Z przodu widzimy co znajduje się w środku, natomiast z tyły znajdziemy informacje i specyfikacje techniczna produktów.

Enermax EVEREST Silence

Enermax EVEREST akcesoria

Wraz z wentylatorem EVEREST  Silence od firmy Enermax otrzymujemy:

 • Przejściówkę 3pin – MOLEX.
 • Gumowe kołki (4 sztuki) oraz śruby (4 sztuki) do montażu wentylatora.
 • Instrukcje obsługi/montażu.
 • Dekoracyjne naklejki na łopatki wentylatora.

Enermax EVEREST (2)

Konstrukcja posiada wymiary140 x 140 x 25mm a spektrum jego pracy to odpowiednio 600-1200RPM. Wentylator podświetlany jest czterema niebieskimi diodami LED.

Enermax EVEREST (3)

Ram­ka wen­ty­la­to­ra zo­sta­ła wy­ko­na­na z przezroczystego pla­sti­ku oraz szczotkowanego aluminium co jest charakterystyczne dla większości śmigieł od Enermaxa. Ramka posiada czte­ry wspor­ni­ki pod­trzy­mu­ją­ce „śmigło”. Wirnik Enermax EVEREST Silence składa sie z 9 specjalnie wyprofilowanych łopatek które wyglądem przypominają skrzydła nietoperza (BATWING), które wykonano również z przezroczystego tworzywa. Warto wspomnieć że sam wirnik wentylatora jest łatwo demontowany co ułatwi jego czyszczenie z kurzu.

Enermax EVEREST Silence zo­stał wy­po­sa­żo­ny w 3-pi­no­wy prze­wód o dłu­go­ści 50cm. Do­dat­ko­wo do dys­po­zy­cji od­da­no nam włącznik/wyłacznik podświetlenia, który za­mon­to­wa­no na dość krótkim prze­wo­dzie o dłu­go­ści 5 cm. Znajdziemy tutaj także czyjnik temperatury zamontowany na przewodzie o długości 25cm, który wychodzi bezpośrednio z ramki wentylatora.

 

Enermax CLUSTER

Enermax CLUSTER akcesoria

Wraz z wentylatorem Enermax CLUSTER od firmy Enermax otrzymujemy:

 • Przejściówkę 4pin – MOLEX.
 • Gumowe kołki (4 sztuki) oraz śruby (4 sztuki) do montażu wentylatora.

Enermax CLUSTER

Konstrukcja posiada wymiary140 x 140 x 25mm a spektrum jego pracy to odpowiednio 600-1400RPM. Wentylator podświetlany jest czterema białymi diodami LED.

Enermax CLUSTER

Ram­ka wen­ty­la­to­ra zo­sta­ła wy­ko­na­na z białego pla­sti­ku oraz szczotkowanego aluminium co jest charakterystyczne dla większości śmigieł od Enermaxa. Ramka posiada czte­ry wspor­ni­ki pod­trzy­mu­ją­ce „śmigło”.

Wirnik Enermax CLUSTER składa się z 9 specjalnie wyprofilowanych łopatek które wyglądem przypominają skrzydła nietoperza (BATWING), które wykonano również z białego tworzywa. Warto wspomnieć, że sam wirnik wentylatora również jest w pełni demontowany, co ułatwia czyszczenie produktu.

Enermax EVEREST CLUSTER zo­stał wy­po­sa­żo­ny w 4-pi­no­wy prze­wód o dłu­go­ści 50 cm. Do­dat­ko­wo do dys­po­zy­cji od­da­no nam włącznik/wyłącznik podświetlenia, który za­mon­to­wa­no na dość krótkim prze­wo­dzie o dłu­go­ści 5cm.

 

Enermax T.B. SILENCE

Enermax T.B. SILENCE akcesoria

Wraz z wentylatorem T.B SILENCE od firmy Enermax otrzymujemy:

 • Przejściówkę 3pin – MOLEX.
 • Śruby (4 sztuki) do montażu wentylatora.
 • Instrukcje obsługi/montażu.

Enermax T.B (2)

Konstrukcja posiada wymiary120 x 120 x 25mm a spektrum jego pracy to stałe 900RPM.

Enermax T.B (3)

Ram­ka wen­ty­la­to­ra zo­sta­ła wy­ko­na­na z czarnego pla­sti­ku oraz szczotkowanego aluminium co jest charakterystyczne dla większości śmigieł od Enermaxa. Ramka posiada czte­ry wspor­ni­ki pod­trzy­mu­ją­ce „śmigło”. Wirnik T.B SILENCE składa się z 9 specjalnie wyprofilowanych łopatek które wyglądem przypominają skrzydła nietoperza (BATWING), które wykonano z ciemnego lekko przezroczystego tworzywa. Warto wspomnieć że sam wirnik wentylatora również jest w pełni demontowany, co ułatwia czyszczenie produktu.

Enermax T.B SILENCE zo­stał wy­po­sa­żo­ny w 3-pi­no­wy prze­wód o dłu­go­ści 50cm.

 

ENERMAX T.B SILENCE Manual Speed Control

Enermax TB Silence MSC - Akcesoria

Wraz z wentylatorem T.B SILENCE Manual Speed Control od firmy Enermax otrzymujemy:

 • Przejsciówke 4pin – MOLEX.
 • Śruby (4 sztuki) do montażu wentylatora.

Enermax TB Silence MSC (2)

Konstrukcja posiada wymiary140 x 140 x 25mm a spektrum jego pracy to odpowiednio 800-1300RPM.

Enermax TB Silence MSC (3)

Ram­ka wen­ty­la­to­ra zo­sta­ła wy­ko­na­na z czarnego pla­sti­ku oraz szczotkowanego aluminium co jest charakterystyczne dla większości śmigieł od Enermaxa. Ramka posiada czte­ry wspor­ni­ki pod­trzy­mu­ją­ce „śmigło”. Wirnik T.B SILENCE MSC składa sie z 9 specjalnie wyprofilowanych łopatek które wyglądem przypominają skrzydła nietoperza (BATWING), które wykonano z ciemnego lekko przezroczystego tworzywa. Warto wspomnieć że sam wirnik wentylatora również jest w pełni demontowany, co ułatwia czyszczenie produktu.

Enermax T.B SILENCE MSC zo­stał wy­po­sa­żo­ny w 3-pi­no­wy prze­wód o dłu­go­ści 50 cm. Do­dat­ko­wo do dys­po­zy­cji od­da­no nam potencjometr odpowiedzialny za kontroler obrotów, który za­mon­to­wa­no na prze­wo­dzie o dłu­go­ści 50cm.

 

ENERMAX T.B SILENCE PWM Speed Control

Enermax TB Slence PWM SC - akcesoria

Wraz z wentylatorem T.B SILENCE PWM Speed Control od firmy Enermax otrzymujemy:

 • Przejsciówke 3pin – MOLEX.
 • Śruby (4 sztuki) do monatażu wentylatora.

Enermax TB Slence PWM SC (2)

Konstrukcja posiada wymiary 120 x 120 x 25mm a spektrum jego pracy to odpowiednio 500-1500RPM.

Enermax TB Slence PWM SC (3)

Ram­ka wen­ty­la­to­ra zo­sta­ła wy­ko­na­na z czarnego pla­sti­ku oraz szczotkowanego aluminium co jest charakterystyczne dla większości śmigieł od Enermaxa. Ramka posiada czte­ry wspor­ni­ki pod­trzy­mu­ją­ce „śmigło”.

Wirnik T.B SILENCE PWM SC składa się z 9 specjalnie wyprofilowanych łopatek które wyglądem przypominają skrzydła nietoperza (BATWING), które wykonano z ciemnego lekko przezroczystego tworzywa. Warto wspomnieć że sam wirnik wentylatora również jest w pełni demontowany, co ułatwia czyszczenie produktu.

Enermax T.B SILENCE PWM SC zo­stał wy­po­sa­żo­ny w 4-pi­no­wy (PWM) prze­wód o dłu­go­ści 50cm.

 
 

ENERMAX MAGMA

Enermax MAGMA - akcesoria

Wraz z wentylatorem MAGMA od firmy Enermax otrzymujemy:

 • Przejściówkę 4pin – MOLEX.
 • Gumowe kołki (4 sztuki) oraz śruby (4 sztuki) do montażu wentylatora.

 Enermax MAGMA (3)

Konstrukcja posiada wymiary120 x 120 x 25mm a spektrum jego pracy stałe 1500RPM.

Enermax MAGMA (1)

Ram­ka wen­ty­la­to­ra zo­sta­ła wy­ko­na­na w całości z czarnego pla­sti­ku oraz posiada czte­ry wspor­ni­ki pod­trzy­mu­ją­ce „śmigło”. Wirnik Enermax MAGMA składa sie z 9 specjalnie wyprofilowanych łopatek które wyglądem przypominają skrzydła nietoperza (BATWING), które wykonano z czerwonego tworzywa. Warto wspomnieć że sam wirnik wentylatora również jest w pełni demontowany, co ułatwia czyszczenie produktu.

Enermax MAGMA zo­stał wy­po­sa­żo­ny w 3-pi­no­wy prze­wód o dłu­go­ści 50cm.

 

Enermax T.B. VEGAS

Enermax Vegas - Akcesoria

Wraz z wentylatorem T.B VEGAS od firmy Enermax otrzymujemy:

 • Przejściówkę 4pin – MOLEX.
 • Gumowe kołki (4 sztuki) do montażu wentylatora.
 • Taśmę dwustronną do montażu przełącznika zmiany podświetlenia.

 Enermax Vegas (3)

Konstrukcja posiada wymiary120 x 120 x 25mm a spektrum jego pracy to stałe 900RPM. Wentylator jest podświetlany niebieskimi diodami LED.

Enermax Vegas (1)

Ram­ka wen­ty­la­to­ra zo­sta­ła wy­ko­na­na w całości z czarnego pla­sti­ku oraz posiada czte­ry wspor­ni­ki pod­trzy­mu­ją­ce „śmigło”. Wirnik Enermax T.B. VEGAS składa sie z 7 specjalnie wyprofilowanych łopatek, które wykonano z niebieskiego półprzezroczystego tworzywa. Warto wspomnieć że sam wirnik wentylatora również jest w pełni demontowany, co ułatwia czyszczenie produktu.

Enermax Enermax T.B. VEGAS  zo­stał wy­po­sa­żo­ny w 3-pi­no­wy prze­wód o dłu­go­ści 50 cm. Do­dat­ko­wo do dys­po­zy­cji od­da­no nam przełącznik odpowiedzialny za włączanie/wyłączenie oraz zmianę trybu podświetlenia, który za­mon­to­wa­no na prze­wo­dzie o dłu­go­ści 50cm.

Spis treści: Wielki test wentylatorów komputerowych 120 i 140mm. (cz.1)

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)