Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Wielki test wentylatorów komputerowych 120 i 140mm. (cz.1) » Strona 4

Wielki test wentylatorów komputerowych 120 i 140mm. (cz.1)

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent: , , , ,
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
202 total ratings

 Kilka słów o teście

Jak niektóry wiedza lub nie, ciężko wybrać odpowiedni wentylator, który zapewnia ciche i wydajne chłodzenie naszej obudowy, a do tego jest atrakcyjny cenowo. Mam nadzieje, że niniejsze zestawienie wam pomoże znaleźć najodpowiedniejszy dla siebie wentylator spośród ponad dwudziestu przetestowanych przez nas modeli firm: Antec, Noctua, Enermax, SilentiumPC oraz Lepa). Zapraszam do 1 części zestawienia

0
Opublikowano 4 lutego 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wentylatory SilentiumPC

Kolejnym producentem w naszym zestawieniu jest bardzo znana polska firma SilentiumPC. Na testy otrzymaliśmy cztery konstrukcje, dwie 120mm a także dwie 140mm.

Wygląd opakowań

SilentiumPC  - opakowania wentylatorow (1) SilentiumPC  - opakowania wentylatorow (2)

SilentiumPC stosuje zarówno plastikowe jak i tekturowe opakowania dla swoich produktów.  W plastikowych opakowaniach z przodu widzimy co znajduje się w środku, natomiast w tekturowych znajdźmy gustowne zdjęcie produktu. Z tyłu natomiast znajdziemy informacje i specyfikacje techniczna wentylatorów.

SilentiumPC Sigma EVO

SilentiumPC Sigma EVO - akcesoria

Wraz z wentylatorem Sigma EVO od firmy SilentiumPC otrzymujemy:

  • Śrubki (4 sztuki),gumowe kołki (4sztuki) oraz podkładki (4 sztuki) do montażu wentylatora.
  • Adapter z rezystorem (do obniżenia napięcia wentylatora).

 SilentiumPC Sigma EVO (2)

Konstrukcja posiada wymiary120 x 120 x 25mm, a spektrum jego pracy to stałe 1300RPM. Dzięki dołączonemu adapterowi z rezystorem możemy obniżyć napięcie co przełoży się na mniejsze obroty wentylatora (800RPM).SilentiumPC Sigma EVO (3)

Ram­ka wen­ty­la­to­ra nie wyróżnię się niczym szczególnym, – zo­sta­ła wy­ko­na­na z czarnego pla­sti­ku oraz posiada czte­ry wspor­ni­ki podtrzy­mu­ją­ce „śmigło”. Wirnik Sigma EVO jest bardzo innowacyjny, ponieważ posiada aż 9  specialnie wyprofilowanych łopatek, które zostały wykonane z półprzezroczystego ciemnego tworzywa.

SilentiumPC Sigma EVO  zo­stał wy­po­sa­żo­ny w 3-pi­no­wy prze­wód o dłu­go­ści 40 cm, a dodatkowo znalazł sie on w eleganckim czarnym oplocie.

 

 

SilentiumPC Zephyr 120 oraz Zephyr 140

SilentiumPC Zephyr 120 i Zephyr 140 - akcesoria

Wraz z wentylatorami z serii Zephyr od firmy SilentiumPC otrzymujemy:

  • Śrubki (4 sztuki) oraz podkładki (4 sztuki) do montażu wentylatora.

 SilentiumPC Zephyr 120 i Zephyr 140 (3)

Recenzowane konstrukcje posiadają odpowiednio wymiary (Zephyr 120) 120 x 120 x 25mm oraz (Zephyr 140) 140 x 140 x25mm. A spektrum ich pracy to odpowiednio 1100RPM dla Zephyr 120 oraz 600RPM dla Zephyr 140.

SilentiumPC Zephyr 120 i Zephyr 140

Ram­ki wen­ty­la­to­rów nie wyróżniają się niczym szczególnym – zo­sta­ły wy­ko­na­ne z czarnego pla­sti­ku i maja czte­ry wspor­ni­ki pod­trzy­mu­ją­ce „śmigło”. Wirnik większego brata posiada 11  łopatek, natomiast mniejszy brat posiada ich siedem. Obydwa wirniki wykonano z czarnego tworzywa. Warto wspomnieć, że jako akcesoria otrzymujemy gumowe podkładki antywibracyjne.

Każdy z wentylatorów SilentiumPC Zephyr zo­stał wy­po­sa­żo­ny w 3-pi­no­wy prze­wód o dłu­go­ści 30cm, który znalazł się w czarnym oplocie.

 

SilentiumPC Mistral 140

SilentiumPC Mistral 140 - Akcesoria

Wraz z wentylatorem Mistral 140 od firmy SilentiumPC otrzymujemy:

  • Śrubki (4 sztuki) oraz podkładki (4 sztuki) do montażu wentylatora

 

SilentiumPC Mistral 140 (3)

Konstrukcja posiada wymiary140 x 140 x 25mm a spektrum jej pracy to stałe 1000RPM.

SilentiumPC Mistral 140 (1)

Ram­ka wen­ty­la­to­ra nie wyróżnię się niczym szczególnym – zo­sta­ła wy­ko­na­na z czarnego pla­sti­ku oraz posiada czte­ry wspor­ni­ki podtrzy­mu­ją­ce „śmigło”. Wirnik również został wykonany z czarnego tworzywa i posiada 11 łopatek.

SilentiumPC Mistral 140  zo­stał wy­po­sa­żo­ny w 3-pi­no­wy prze­wód o dłu­go­ści 30 cm, a dodatkowo znalazł się on w eleganckim czarnym oplocie.

Spis treści: Wielki test wentylatorów komputerowych 120 i 140mm. (cz.1)

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)