Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Wielki test wentylatorów komputerowych 120 i 140mm po raz trzeci! » Strona 4

Wielki test wentylatorów komputerowych 120 i 140mm po raz trzeci!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent: , , , , ,
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
false/5


User Rating
293 total ratings

 Kilka słów o teście

Od naszego poprzedniego wielkiego testu wentylatorów minęło 9 miesięcy. Przez ten czas sytuacja na rynku nieco się zmieniła i do gry wstąpiło kilku nowych graczy oraz kilka udanych konstrukcji znanych producentów. Zapraszamy do recenzji!

5
Opublikowano 6 grudnia 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

SilentiumPC Zephyr 120 PWM 12

Następny „pod nóż” jest wentylator polskiej firmy SilentiumPC. Dokładniej model Zephyr 120mm PWM. Jako ciekawostkę należy potraktować fakt, że w paczce z wentylatorami znaleźliśmy… dwie krówki i podkładkę pod myszkę, od SilentiumPC 😉

 • wymiary: 120 x 120 x 25 mm
 • prędkość obrotowa: 1300 rpm
 • napięcie znamionowe: 12V DC
 • łożysko: Fluid Dynamic Bearings (dynamiczne łożysko olejowe)
 • waga: 110g
 • gwarancja 2 lata
 • długość kabla: 45cm
 • oplot: tak
 • PWM: tak
 • cena: ok. 15zł

Wentylator wygląda standardowo. Zapewne ma to swoich zwolenników, jak i przeciwników. W zasadzie można powiedzieć, że jedyną rzeczą która pozwala odróżnić wentylator od innych jest logo SilentiumPC. Zephyr został wykonany z nie wyróżniającego się w tej klasie plastiku.

SilentiumPC Zephyr 120mm

SilentiumPC Zephyr 120mm tył

 

Zestaw jest standardowy i zawiera dwie śrubki i podkładki antywibracyjne.

Spis treści: Wielki test wentylatorów komputerowych 120 i 140mm po raz trzeci!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


5 komentarzy


 1.  
  VEN
   
   
   
   
   

  świetny test, właśnie jestem na kupnie wentylatora i dzięki właśnie temu testowi mam bardzo ułatwione zadanie – dziękuję
 2.  
  T4d3u5z

  Wiem, że test jest stary, ale dlaczego przepływ powietrza jest mierzony dla wentyli AAB dla 5V, skoro w teście głośności podobno nie starował przy takim napięciu?
 3.  
  Jakub
   
   
   
   
   

  Jedna rzecz mnie nurtuje. SilentiumPc Zephyr miał większą wydajność w testach niż AAB Silent Jet. Czy to błąd? Inaczej nei rozumiem, czemu SilentiumPC nie uzyskał więcej wyróżnień.
 4.  
  werytwegweg

  60dBa? kiedy ludzie mowia ze nie slyszlany a u was halasuje, cos wam sie popierd….
 5.  
  yahoo

  Pomiary hałasu możecie wyrzucić do śmieci, są bezużyteczne.
  2 mm za wentylatorem? 35 cm za wentylatorem?
  Standardowo poziom hałasu mierzy się jeden metr od wentylatora, który powinien być zamocowany w miękkiej piance. Komputer zazwyczaj znajduje się przed nami stąd poziom hałasu powinien być mierzony w przed wentylatorem, zwłaszcza że hałas za wentylatorem zależy od tego, czy jest on zamocowany na radiatorze, czy na siatce.
  Dodatkowo nie podajecie, jaki był poziom hałasu otoczenia. Nie mając pomieszczenia bezechowego właściwie można darować sobie mierzenie hałasu.
  I ostatnia sprawa — średnia arytmetyczna z wartości logarytmicznych? Wy naprawdę zupełnie nie rozumiecie akustyki, prawda?
  0,5/5 za dobre chęci

Dodaj komentarz


(required)