Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Wielki test wentylatorów komputerowych 120 i 140mm po raz trzeci! » Strona 16

Wielki test wentylatorów komputerowych 120 i 140mm po raz trzeci!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent: , , , , ,
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
false/5


User Rating
299 total ratings

 Kilka słów o teście

Od naszego poprzedniego wielkiego testu wentylatorów minęło 9 miesięcy. Przez ten czas sytuacja na rynku nieco się zmieniła i do gry wstąpiło kilku nowych graczy oraz kilka udanych konstrukcji znanych producentów. Zapraszamy do recenzji!

5
Opublikowano 6 grudnia 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy wydajności wentylatorów

Pomiary przepływu powietrza wykonywaliśmy anemometrem CHY 360. Wynik jest najwyższym uzyskanym podczas testu, który trwał 16s. W zależności od testu odległość sondy anemometru od łopatek wentylatora wynosiła 30cm (symulacja pracy w obudowie) oraz 2mm (symulacja pracy na radiatorze).

Testy wydajności @12V

Pomiary zaraz za wentylatorem:Wydajność wentylatorów 12V Cooler Master, AAB, be quiet!, Silverstone, PhobyaPomiary 35cm od wentylatora:

Wydajność wentylatorów 12V Cooler Master, AAB, be quiet!, Silverstone, Phobya 35cm od wentylatora

Testy wydajności @7V

Pomiary zaraz za wentylatorem:Wydajność wentylatorów 7V Cooler Master, AAB, be quiet!, Silverstone, Phobya

Pomiary 35cm za wentylatorem:Wydajność wentylatorów 7V Cooler Master, AAB, be quiet!, Silverstone, Phobya 35cm od wentylatora

 

Testy wydajności @5V

Pomiary zaraz za wentylatorem:
Wydajność wentylatorów 5V Cooler Master, AAB, be quiet!, Silverstone, Phobya Pomiary 35cm za wentylatorem:

Wydajność wentylatorów 5V Cooler Master, AAB, be quiet!, Silverstone, Phobya 35cm od wentylatora

Średnią wydajność obliczyliśmy licząc średnią arytmetyczną pomiarów przepływu zaraz za wentylatorem dla wskazań napięcia,w których wentylator pracował.

średnia wydajność Cooler Master, AAB, be quiet!, Silverstone, Phobya 35cm za wentylatorem

 

Spis treści: Wielki test wentylatorów komputerowych 120 i 140mm po raz trzeci!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


5 komentarzy


 1.  
  VEN
   
   
   
   
   

  świetny test, właśnie jestem na kupnie wentylatora i dzięki właśnie temu testowi mam bardzo ułatwione zadanie – dziękuję
 2.  
  T4d3u5z

  Wiem, że test jest stary, ale dlaczego przepływ powietrza jest mierzony dla wentyli AAB dla 5V, skoro w teście głośności podobno nie starował przy takim napięciu?
 3.  
  Jakub
   
   
   
   
   

  Jedna rzecz mnie nurtuje. SilentiumPc Zephyr miał większą wydajność w testach niż AAB Silent Jet. Czy to błąd? Inaczej nei rozumiem, czemu SilentiumPC nie uzyskał więcej wyróżnień.
 4.  
  werytwegweg

  60dBa? kiedy ludzie mowia ze nie slyszlany a u was halasuje, cos wam sie popierd….
 5.  
  yahoo

  Pomiary hałasu możecie wyrzucić do śmieci, są bezużyteczne.
  2 mm za wentylatorem? 35 cm za wentylatorem?
  Standardowo poziom hałasu mierzy się jeden metr od wentylatora, który powinien być zamocowany w miękkiej piance. Komputer zazwyczaj znajduje się przed nami stąd poziom hałasu powinien być mierzony w przed wentylatorem, zwłaszcza że hałas za wentylatorem zależy od tego, czy jest on zamocowany na radiatorze, czy na siatce.
  Dodatkowo nie podajecie, jaki był poziom hałasu otoczenia. Nie mając pomieszczenia bezechowego właściwie można darować sobie mierzenie hałasu.
  I ostatnia sprawa — średnia arytmetyczna z wartości logarytmicznych? Wy naprawdę zupełnie nie rozumiecie akustyki, prawda?
  0,5/5 za dobre chęci

Dodaj komentarz


(required)