7
Opublikowano 12 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Narzędzia » Odświeżanie szaty graficznej Windows XP, czyli odmładzanie systemu
 
 

Odświeżanie szaty graficznej Windows XP, czyli odmładzanie systemu


W tym artykule postaramy się namówić Was do małego upgrade’u software jaki posiadasz na swoim komputerze w skład których wchodzić będą nowe usługi i aplikacje. Na pewno każdego znudził już prymitywny (jak na owe czasy) program pocztowy Microsoft Outlook Express który znajduje się w Windows XP.

Nadszedł czas na zmianę! Proponujemy Wam następce Expressa a mianowicie:  Live Mail Desktop- Pobierz.

Nowości w Live Mail Desktop:

  • Podgląd wiadomości, które można czytać, nie opuszczając skrzynki odbiorczej
  • Porządkowanie za pomocą przeciągania i upuszczania
  • Łatwe importowanie kontaktów programu Microsoft Outlook
  • Kontrola spamu i oszukańczych wiadomości e-mail za pomocą jednego kliknięcia
  • Odpowiadanie, usuwanie i przesyłanie dalej przy użyciu prawego przycisku myszy
  • 2 GB pojemności (2 GB = 2 000 000 000 bajtów)

Kolejną aplikacją według Nas wartą uwagi jest Windows Live Desktop Search.

Dzięki tej małej usłudze działającej w tle systemu Windows szukanie danych na dysku będzie łatwiejsze, szybsze oraz prostsze!

Windows Defender

Windows Defender jest programem dzięki któremu możesz całkowicie za darmo ochronić swój komputer przed złośliwym oprogramowaniem. Windows Defender zapobiega wyskakującym okienkom pop-up czy też powolnemu działaniu systemu Windows.
Aplikacja działa w tle i cały czas monitoruje twój system, aby zapobiegać programom szpiegowskim wtargnięcia do twojego komputera.

Usługa aktualizacji automatycznych pobiera na bieżąco nowe definicje, abyś mógł czuć się całkowicie bezpiecznie!
Pobierz: Windows Defender.

Windows Media Player 11 – pobierz: Windows Media Player
Nowy player, nowe możliwości! Wbudowana obsługa sklepów On-Line, udoskonalone działanie, zupełnie nowy wygląd, pełna obsługa urządzeń przenośnych!

Internet Explorer 9 – Pobierz Internet Explorer 9
Każdy z Nas ma już dość IE w wersji 5/6 ale nowa odsłona wprowadza wiele udogodnień znanych z konkurencyjnych przeglądarek, otwieranie stron w nowych zakładkach, obsługa kanałów rss, podgląd wielu stron, zwiększone bezpieczeństwo, oraz o wiele więcej!

Nowy styl Zune (Royale Noir) dla Windows XP – Pobierz Zune
Styl Luna z Windows XP na pewno nie cieszy już tak oka jak kiedyś, dlatego Microsoft wydał nowy o wiele ładniejszy styl dla swojego systemu. Przypomina on trochę styl Aero Basic z Windows Vista.

Microsoft .NET Framework 3.0 – Pobierz .NET Framework
NET Framework 3.0 jest środowiskiem uruchomieniowym wymaganym do uruchamiania programów stworzonych za pomocą .NET 3.0. Zawiera te same biblioteki co .NET Framework 2.0 oraz kilka nowości. Należą do nich: Windows Presentation Foundation, Windows Communication Foundation, Windows Workflow Foundation i Windows CardSpace. Ich zadaniem jest m.in. ułatwienie komunikacji pomiędzy aplikacjami oraz ułatwienie tworzenia funkcjonalnego interfejsu użytkownika.

Spis treści: Odświeżanie szaty graficznej Windows XP, czyli odmładzanie systemu

Słowa kluczowe: windows cardspace jak usunąć

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.