52
Opublikowano 10 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Ciekawostki » Przeróbka Windows XP na Windows 7
 
 

Przeróbka Windows XP na Windows 7


Poprawa efektów  wizualnych Windows XP i funkcjonalności na wzór Windows 7.

Programy potrzebne nam do personalizacji Windows XP:

Aplikacje:

Motywy Windows 7:

  • Vista dla WindowBlinds.
  • Samoinstalujące się ikony.
  • Ekran logowania dla LogonStudio.
  • Ekran ładowania się systemu dla BootSkin Manager.
  • Dźwięki (nieoficjalne) systemu Vista. – Update:Dodaliśmy prosty instalator który można pobrać (7.68 Mb)  z pakietem.
  • Theme dla DesktopSidebar.
  • Elementy do Windows można pobrać ze strony: VistaStyles

WindowBlinds

Na samym początku instalujemy aplikację WindowBlinds. Program można używać w dwóch formach: *Płatnej (19.95$) bądź darmowej, lecz z ograniczeniami. Aplikacja jest dosyć prosta w obsłudze, bowiem posiada ona polski (po zmianie w opcjach) interfejs. W paczce (katalog Theme) znajduję się plik „WindowBlinds Theme”, jeżeli mamy już zainstalowaną aplikację to wystarczy 2x kliknąć na ten plik aby skóra została zainstalowana i uruchomiona.

Ikony Windows 7

W paczce (katalog Aplikacje) znajduje się aplikacja (Samo instalujące się ikony) która sama zamieni nasze ikony na te znane z Visty i Windows 7. Całą operację należy wykonać w „TRYBIE AWARYJNYM”. Podczas instalacji system może Nas poprosić o włożenie oryginalnego nośnika w celu przywrócenia oryginalnych wersji tych plików. Należy wtedy za każdym razem anulować ten komunikat.

BootSkin Manager

W paczce (katalog Aplikacje) znajduje się program o nazwie BootSkin Manager. Należy go zainstalować, instalacja przebiega w dosyć łatwy sposób. Następnie gdy już zainstalujemy program należy przejść do katalogu (nasza paczka) Theme, jest tam bowiem pliczek o nazwie BootSkin Manager Theme. Należy kliknąć na niego 2x aby nasz nowy ekran ładowania systemu został dodany do programu. uruchamiamy aplikację i wybieramy naszą nową skórkę.

Przerób Windows XP na Windows Vista, przeróbka Windows, Windows XP na Windows 7

uruchamianie Windows XP w stylu Visty bądź Windows 7

Ekran Logowania Windows 7

Potrzebna nam do tego będzie aplikacja Logon Studio. Po zainstalowaniu aplikacja przypomina trochę aplikację BootSkin Manager dlatego też nie będziemy się rozpisywali na jej temat.
Theme dla tej aplikacji znajduje się w naszej paczce i nosi on nazwę: LogonStudio Theme

Przerób Windows XP na Windows Vista, przeróbka Windows

Przykładowy ekran logowania Windows 7 na Windows XP

Zegar Systemowy z Windows 7

zegar systemowy z Windows 7
W paczce znajduje się aplikacja o nazwie LClock, należy ją zainstalować oraz uruchomić aby uzyskać pożądany efekt.

Indeksowanie danych

Do tego celu posłuży nam nowa aplikacja Microsoftu: Windows Desktop Serach, która też znajduje się w paczce (dział Aplikacje). Wystarczy ją zainstalować i odpalić, a aplikacja sama zindeksuje pliki i już można szukać 🙂 .

Desktop Sidebar

Instalujemy Aplikację oraz wybieramy odpowiednie dla Siebie aktywne funkcje (np. Zegar, karteczki, szybkie uruchamianie itp).  Pobieramy skórkę: Aero i klikamy na nią dwukrotnie, skórka zostanie zainstalowana na naszym nowym pasku Sidebar.

Przerób Windows XP na Windows Vista, przeróbka Windows, sidebar Windows 7

sidebar podobny do tego z Windows 7

Windows Media Player

Jest wiele skórek naśladujących wygląd nowego odtwarzacza lecz my wybraliśmy jedna która najbardziej przypadła nam do gustu przy czym powoduje najmniejsze komplikacje jeżeli chodzi o kompatybilność. WMP11.wmz

Windows Media Player

Windows Media Player ze skórką z Windows 7

Efekty przejścia i inne z Windows 7

Większość osób zapewne widziało nową wersje ALT+TAB, dlatego przeszukaliśmy zasoby Internetu i natknęliśmy się na bardzo ciekawą aplikację zwaną TopDesk. Wystarczy zainstalować i odpalić aby uzyskać ten efekt:

ALT+TAB, topdesk, Przerób Windows XP na Windows Vista, przeróbka Windows

Aplikacja TopDesk, przemieszczanie między oknami skrótem ALT+TAB

Następnym elementem instalowania efektów będzie Visual ToolTip. Program jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy go tylko uruchomić aby już był gotowy do pracy. Wystarczy najechać na pasek aby uzyskać ten efekt:

podgląd zawartości okna, miniaturka okna, Przerób Windows XP na Windows Vista, przeróbka Windows

podgląd zawartości okna w pasku zadań

Jest na pewno dobrze znany osobom które choć raz miały styczność z systemem Windows Vista.
Dźwięki posiadają teraz prosty instalator dzięki któremu nie będziecie już musieli sami się bawić w podmianę! Jeżeli już posiadasz dźwięki z systemu Windows Vista nie będziesz potrzebował tej aplikacji.

Windows XP wyglądający jak Windows 7

Windows XP wyglądający jak Windows 7, ale zużywający znacznie mniej procesów i pamięci

Spis treści: Przeróbka Windows XP na Windows 7

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.