0
Opublikowano 23 stycznia 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Pancerne laptopy B300 od Getac
 
 

Pancerne laptopy B300 od Getac


Najnowszy notebook marki Getac – B300 – jest już dostępny Polsce! To niezwykle trwałe urządzenie, stosowane było do tej pory głównie w militariach i przemyśle. Dziś sprzęt odporny na ekstremalne warunki atmosferyczne oraz najbardziej brutalne traktowanie dostępny jest w sprzedaży detalicznej.

„Getac oferuje jeden z najszybszych, multi-certyfikowanych, pancernych laptopów o 30 godzinnym trybie pracy na baterii i pięcioletniej gwarancji, której nie znajdziesz wśród bezpośrednich konkurentów” – zapewnia Peter Molyneux, Prezes Getac UK.

Ekstremalnie odporny

B300 posiada pancerną obudowę ze stopu magnezu oraz dodatkowe uszczelnienie , które zapewnia ochronę przed wodą i pyłem (certyfikat IP65). Dodatkowe wzmocnienia sprawiają, że notebook jest odporny na upadki z wysokości nawet 1,8m. Nie straszne są mu wstrząsy ani wibracje (certyfikat MIL-STD-810G), a opcjonalny certyfikat ANSI jest gwarancją, że urządzenie nie spowoduje eksplozji w strefie zagrożonej wybuchem.

B300 doskonale znosi temperatury. Nie należy obawiać się mrozów sięgających -29°C ani skwaru do 60°C. Nawet wilgotność powietrza do 95% RH nie zakłóci czynnej pracy urządzenia. Na życzenie klienta notebook może być przystosowany do długotrwałej eksploatacji w trudnych, wysoko korozyjnych warunkach, nawet we mgle solnej.
W stanie spoczynku sprzęt wytrzymuje w ekstremalnych temperaturach od -51°C do 71°C. Pracę w trudnych warunkach wspomaga także ekran QuadraClear™ o wyjątkowej jasności 1400 NITS wraz z powłokami antyodblaskowymi, co zapewnia doskonałą widoczność w każdych okolicznościach. Wszystko to dzięki ekranowi 13.3″ TFT LCD XGA (1024×768), który może dodatkowo posiadać system obrazowania nocnego (noktowizor).

Turbodoładowany koń pociągowy

Notebook B300 działa na systemie operacyjnym Windows®7 Professional, ma wbudowany procesor nowej generacji Intel®Core i5 2.6GHz lub Intel®Core i7 2.9GHz, który zapewnia wysoką wydajność przy minimalnym zużyciu energii, przy wzroście szybkości o 67% w stosunku do poprzedniej wersji. . Zintegrowana karta Intel ® HD Graphics 4000 zapewnia szybki dostęp do grafiki o wysokiej wydajności i znacznie poprawia jakość obrazów wyświetlacza.

Dodatkowo notebook zawiera Software – Getac Utility do zarządzania komputerem, pamięć operacyjną, którą można rozbudować z 4 GB do 8 GB, natomiast tradycyjny dysk 500GB można zastąpić dyskiem SSD 256GB.
Nowością jest żywotność baterii (Li-Ion 8700 mAh), która w trybie eco działa do 15h, a przy zastosowaniu dwóch akumulatorów (główny i dodatkowy zamiast napędu DVD) aż do 30h.

Peter Molyneux tak wypowiada się o notebook’u: „Koń pociągowy Getac pod względem rozwiązań został właśnie turbodoładowany. B300 – jest już jednym z najbardziej popularnych i elastycznych urządzeń – teraz oferuje użytkownikom jeszcze większą moc i zdolność do poprawy wydajności.”

Dodatkowe zalety

Niewątpliwą zaletą jest chłodzenie pasywne, bez użycia wewnętrznego wentylatorka. Jeśli martwisz się, że twój notebook może trafić w niepowołane ręce – zapomnij o tym. Ma on na celu zapewnienie bezpieczeństwa publicznego za sprawą TMP 1.2, czytnika linii papilarnych oraz czytnika kart chipowych.

Ciekawostką jest też Night Vision. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne gogle, by móc pracować przy wyłączonym podświetlaniu matrycy, czyli całkowicie niewidocznie dla postronnego obserwatora np. na poligonie.

Dodatkowo B300 jest idealny dla osób, które potrzebują danych GPS w terenie. Jego SiRFstarIV™ chipset GPS zapewnia precyzję w szybkim i dokładnym wyszukiwaniu i wskazywaniu lokalizacji poniżej 2,5 m.

Getac B300 oferuje różnorodny zestaw portów we/wy, które dodatkowo są chronione szczelnymi klapkami: RS232, Ethernet, VGA, HDMI, IEEE1394a, USB 3.0. B300 mierzy 30x26x6 cm i waży 3,6 kg. Notebook B300 dostępny jest w sklepie internetowym www.rugged.com.pl.
Cena: 11 026 zł netto.

Testy B300 dostępne w kanale Getac na You Tube:

Spis treści: Pancerne laptopy B300 od Getac

Słowa kluczowe: pancerne laptopy

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

prasowe