8
Opublikowano 15 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Poprawa wyglądu » Metamorfoza Windows z Vista Transform Pack
 
 

Metamorfoza Windows z Vista Transform Pack


Wraz z pojawieniem się pierwszych wersji testowych Windows Vista, powstało dużo programów upodobniających poprzednika Visty – Windows XP do nowego systemu. W Internecie można znaleźć całą gammę aplikacji, które dodają jakieś pojedyncze cechy nowego systemu, jak np. wygląd czy nowy Sidebar. Lepszym rozwiązaniem wydaje się zainstalowanie jednej aplikacji, która gruntownie przemieni nasz system. Jednym z powszechniejszych programów tego typu jest, Vista Transform Pack (dawniej Longhorn Transform Pack), który jest rozwijany równolegle z nowym systemem Windows.

Instalacja rozpoczyna się od komunikatu z informacja, iż instalujemy program na własne ryzyko, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo występowania błędów w pracy systemu po instalacji programu. Następnie standardowo akceptujemy warunki umowy licencyjnej i dochodzimy do momentu, w którym wybieramy jakie modyfikacje ma wprowadzić Vista Transformation Pack do naszego systemu. Możemy wybrać nie tylko standardowy wygląd Visty ale także parę innych efektów. Po paru kliknięciach przycisku Next kończymy instalację i system uruchamia się ponownie.

Vista Transform Pack tuning

przeobrażenie Windows XP na Windows 7

Po ponownym uruchomieniu systemu Windows powitał mnie komunikatem, że należy przywrócić parę plików startowych, ponieważ system może działać nie poprawnie. Zgoda na przywrócenie tych plików jest równoznaczna z anulowaniem części zmian w systemie. Nasza odmowa powoduje ponowne uruchomienie systemu. I tu ujawniają się zmiany, na początku widzimy nowy ekran startowy, a już po chwili odmieniony Windows. Niestety nie do końca, wygląd systemu się nie zmienił, tylko niektóre ikonki. Ale za to największe zmiany takie jak nowy Sidebar półprzeźroczyste okienka zadziałały. Jeżeli otworzymy okno Właściwości ekranu znajdziemy tam ogrom nowych tapet z motywami nowego systemu.

Vista Transform Pack, metamorfoza Windows, poprawa wyglądu Windows XP

Sidebar rodem z Windows 7

Pomimo wielu prób z Vista Transform Pack nie udało mi się zmienić wyglądu systemu na 100% Windows Vista. System uruchamia się troszeczkę dłużej, co niektóre osoby uznają z wadę. Do grupy programów uruchamiających się wraz ze startem dochodzą dwa nowe, Jeden odpowiedzialny za półprzeźroczystość okien a drugi to Sidebar. System pracuje stabilnie. Nowe elementy systemu można dowolnie konfigurować i dopasowywać je do swoich potrzeb, szczególnie Sidebar, w którym możemy zmieniać wygląd i opcje w nim wyświetlane.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na zainstalowanie Visty Transform Pack pomimo paru wad, prosimy o opinie na Forum.

  • Język: angielski
  • Licencja/cena: freeware
  • Rozmiar pliku: 26.55 MB
  • Platforma systemowa: Windows XP
  • Download Vista Transform Pack
Spis treści: Metamorfoza Windows z Vista Transform Pack

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.