0
Opublikowano 1 stycznia 2015 w Portal komputerowy » Wiadomości » Internet » Strony internetowe w 2015 roku – bądź na bieżąco z trendami
 
 

Strony internetowe w 2015 roku – bądź na bieżąco z trendami


Przełom roku jest doskonałym momentem na tworzenie wszelkiego rodzaju rankingów, podsumowań oraz wróżenia przyszłości. Tym razem skupmy się na tym ostatnim aspekcie w odniesieniu do trendów w projektowaniu stron internetowych. Planujesz założenie albo lifting witryny? Jeżeli tak, to sprawdź, co będzie na topie w 2015 roku. Pomagamy również w wyborze optymalnego hostingu, ale o tym więcej pod koniec artykułu.

Responsywność

Czas na ewolucję w tworzeniu responsywnych stron. Dotychczas nacisk kładziono przede wszystkim na dostosowywanie witryn dla mobilnych urządzeń. Po smartfonach i tabletach przyszła pora na kolejny sprzęt, czyli tworzenie stron z myślą o Smart TV, inteligentnym AGD czy smart watch. Jedno jest pewne – na projektantów czeka wiele wyzwań.

Typografia

Stosunkowo wysokie ceny sprawiały, że efektowne czcionki były zarezerwowane dla stron internetowych powstających w oparciu o większe budżety. Na szczęście za piękne zestawy fontów trzeba płacić coraz mniej. Czasami możemy wyłowić darmową perełkę, np. w Google Fonts. Projektanci w 2015 r. będą mieć większą swobodę w posługiwaniu się typografią.

Specjaliści przewidują także mocne odejście od zasad typograficznych opracowanych dla druku – większy rozmiar tekstu ułatwia czytanie w internecie.

Duże, atrakcyjnie wizualne zdjęcia w tle

W 2015 r. urosną nie tylko litery, ale i obrazy. Coraz częściej jako tło będą wykorzystywane zdjęcia, ukazujące imponujące widoki. Wszystko za sprawą malejących ograniczeń związanych z ograniczoną przepustowością i zbytnimi obciążeniami dla serwerów. Zobaczymy, jak projektanci poradzą sobie z prezentowaniem tekstu bez utraty jego funkcjonalności.

Przewijanie ponad klikaniem

Mobilny internet ciągle rośnie, a przewijanie jest najbardziej intuicyjnym sposobem poruszania się po stronach internetowych. Poza tym przewijanie zmniejsza czas ładowania witryny. Możemy się również spodziewać jeszcze częstszego stosowania efektu Parallax.

Grafiki webowe

Mówi się, że jeden obraz czasami znaczy więcej niż tysiąc słów. W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować dynamiczny wzrost popularności wszelakich infografik. W 2015 r. równie istotną rolę mają odgrywać interaktywne grafiki webowe.

Hosting na miarę 2015 roku

Pięknie zaprojektowana strona nie spełni oczekiwań jeżeli zostanie umieszczona na serwerze o niewielkiej wydajności. Komu powierzyć hosting witryny?

Na pewno warto zwrócić uwagę na ofertę NetDC.pl. Ta stosunkowo młoda firma wniosła sporo powiewu świeżości i innowacyjnych rozwiązań w przystępnych cenach. Wystarczy rzucić okiem na serwery www od NetDC.pl

netdc cennik

Na tym nie koniec udogodnień. Ten tani hosting posiada automatyczny instalator aplikacji, pełną kopię zapasową oraz możliwość swobodnej konfiguracji z pakietem każdej z witryn dzięki unikatowym narzędziom WebDeveloper. Dla osób, które potrzebują serwerów o mocniejszych parametrach przygotowano VPS i serwery dedykowane.

Spis treści: Strony internetowe w 2015 roku – bądź na bieżąco z trendami

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.