0
Opublikowano 31 lipca 2015 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » Telewizja w Internecie: rozrywka dla wymagających
 
 

Telewizja w Internecie: rozrywka dla wymagających


Jeżeli masz dość tradycyjnej telewizji, która nie daje Ci żadnego wpływu na to, jakie materiały trafiają do emisji, a ramówka często pozostawia wiele do życzenia, sprawdź możliwości, jakie daje telewizja internetowa.

Rynek serwisów oferujących filmy wideo on-line ciągle się rozrasta, a coraz to nowe start-up’y działające w tym sektorze starają się zaproponować użytkownikom coś więcej niż tylko zwykłą transmisję  filmów przez Internet. Ciekawym pomysłem jest telewizja w Internecie w wersji proponowanej przez Twoja.tv. Na czym polega innowacja? Twoja.tv pozwala użytkownikom nie tylko na dodawanie własnych filmów wideo do serwisu oraz ich odtwarzanie, ale także na wspólne tworzenie oficjalnej ramówki, która jest emitowana za pośrednictwem 112 partnerskich sieci telewizji kablowej. Filmy wideo wybrane przez aktywnych użytkowników serwisu stają się podstawą programu telewizyjnego, który za pośrednictwem stale rosnącej sieci operatorów kablówki trafia do ok 40 000 widzów w całej Polsce.  Warto zauważyć, że wraz z nowymi sieciami partnerskimi zasięg kanału ciągle rośnie.

W jaki sposób są wybierane filmy, które trafią do ramówki kanału Twoja.tv? Każdy użytkownik internetowej wersji telewizji może oddawać głosy na wybrane przez siebie materiały dostępne on-line, a filmy cieszące się największą popularnością są emitowane na dedykowanym kanale w telewizji kablowej. Społecznościowy aspekt platformy sprawia, że widzowie sami decydują, jakie treści chcą oglądać na ekranach swoich telewizorów oraz monitorach komputerów. Cały proces jest niezwykle dynamiczny, ponieważ głosy widzów zliczane są na bieżąco, co pozwala elastycznie dopasowywać emisje telewizyjne do szybko zmieniających się oczekiwań. Pozwala to uniknąć niedopasowania ramówki przygotowanej wiele miesięcy wcześniej do aktualnego zapotrzebowania i dynamicznie zmieniających się zainteresowań.

Jedną z oryginalnych opcji oferowanych przez platformę Twoja.tv jest przygotowana z myślą o twórcach możliwość zarabiania na własnych filmach. Za każdy głos oddany na wybrany film jego autor otrzymuje wirtualne żetony, które może wymienić na nagrody dostępne w katalogu, między innymi rabaty i zniżki na zakupy w wybranych miejscach. Dzięki temu systemowi uznanie widzów ma wpływ nie tylko na umieszczenie filmów w ramówce kanału w telewizji kablowej, ale także pozwala twórcom osiągnąć bardziej wymierne korzyści, motywując do jeszcze lepszej pracy.

Innowacyjne podejście do zarabiania na platformie Twoja.tv przekłada się także na system bonusowy dla użytkowników, którzy oddając głosy na filmy nie tylko przekazują wirtualne żetony ich twórcom, ale także stają się udziałowcami wybranych  produkcji. Jeżeli wybrane wideo zostanie wyemitowane w telewizji, jego udziałowcy także otrzymują żetony, które mogą wymienić na nagrody. Tak nowatorskie, promujące zarówno twórców, jak i świadomych widzów podejście do tematu sprawia, że Twoja.tv stanowi ciekawą nowość w polskim Internecie.

Spis treści: Telewizja w Internecie: rozrywka dla wymagających

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.