0
Opublikowano 8 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Narzędzia » Wbudowana kopia zapasowa najważniejszych plików
 
 

Wbudowana kopia zapasowa najważniejszych plików


Kopia zapasowa plików to ważna sprawa, często o tym myślimy gdy już jest za późno. Aby ochronić dane przed uszkodzeniem kupujemy często drogie UPSy (gdy nam zasilania zabraknie), ale co zrobić gdy w wypadku spalenia zasilacza uszkodzeniu ulegnie dysk twardy? Lepiej jest uniknąć takich sytuacji, a przynajmniej zabezpieczyć się prze utratą ważnych danych. Po zrobieniu kopii zapasowej wybranych plików możesz odetchnąć z ulgą. Narzędzie do wykonywania kopii oraz ich przywracania jest domyślnie wbudowane w system Microsoft Windows XP Professional. W Windows XP Home musisz w pierwszej kolejności zainstalować tą aplikację z płyty instalacyjnej sytemu operacyjnego.

Aby uruchomić Kreatora kopii zapasowej lub przywracania kliknij na Start | Uruchom. W nowym oknie, które Ci się otworzy wpisz ntbackup i kliknij na przycisk OK.

kreator kopii zapasowej

kreator kopii zapasowej lub przywracania

Kreator kopii zapasowej cechuje prostota, dlatego z jego obsługą nie powinieneś mieć problemu.

Spis treści: Wbudowana kopia zapasowa najważniejszych plików

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.