0
Opublikowano 12 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Przyspieszanie » Wyłączenie zbędnych usług
 
 

Wyłączenie zbędnych usług


Możesz przyspieszyć uruchamianie Windows XP wyłączając część usług uruchamianych automatycznie podczas inicjacji systemu. Domyślnie Windows został tak skonstruowany, aby był w pełni kompatybilny z podłączonymi urządzeniami nieważne czy mam tu na myśli skaner, łącze IRDA, czy WiFi. Efektem jest obciążenie procesora i pamięci przez nikomu nie potrzebne usługi. Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem Windows możesz pozwolić sobie na manipulację usługami, aby poprawić wydajność komputera. Dla niedoświadczonych internautów proponuję wyłączenie tylko usług jakie się pojawiają po zainstalowaniu nowego oprogramowania ? ich wyłączenie nie wpłynie na działanie systemu:

  1. Uruchom Narzędzie konfiguracji systemupoprzez Start->Uruchom->msconfig.exe

    Narzędzie konfiguracji systemu, Msconfig, usługi

    Narzędzie konfiguracji systemu

  2. Przejdź do zakładki Usługi.
  3. Teraz zaznacz Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft i kliknij na przycisk Wyłącz wszystkie”.

Informacje:

Zazwyczaj program antywirusowy ma własną usługę, dzięki której może pracować. Pamiętaj, aby zostawić włączoną usługę Twojego programu antywirusowego. Pamiętaj także, aby nie wyłączać usług przez „Narzędzie konfiguracji systemu”. W tym wypadku skorzystaj z tego narzędzia, ponieważ ukrycia usług firmy Microsoft, nie oferuje specjalna konsola do wyłączania usług.

  1. Uruchom Usługi poprzez Start->Uruchom->services.msc
  2. Sortuj według Typ uruchomienia. Usługi włączające się Automatycznie to takie, które zostają uruchomione za każdym startem komputera.
  3. Kliknij dwukrotnie na wybraną usługę i wybierz Opcję Typ uruchamiania na: „Ręczny”.
services.exe, usługi Windows

przystawka usługi Windows

Spis treści: Wyłączenie zbędnych usług

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 2.3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.