0
Opublikowano 14 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Porady » Wyszukiwanie zawartości plików
 
 

Wyszukiwanie zawartości plikówDomyślna wyszukiwarka zawartości plików działa tylko na określonych, najpopularniejszych typach plików np. dokumentów Worda i plikach textowych txt. Jednakże, aby wyszukać pożądane przez nas informacje w innego typu plikach tekstowych musimy sięgnąć po zewnętrzne narzędzia, nierzadko kosztowne programy, ale jest na to rada. Dzięki drobnym modyfikacjom rejestru możemy przywrócić pełną funkcjonalność wbudowanej wyszukiwarki plików. Dla leniwych zapraszam do ściągnięcia prostego skryptu(TUTAJ), dzięki któremu dodamy nowe rozszerzenia do pozycji wyszukiwarki, ale warto samemu zagłębić się w strukturę rejestru, aby poznać jakie to tajniki ukrywa przed nami Microsoft.

Do dzieła! Z menu Start wybierz Uruchom, a następnie wpisz: regedit.exe – uruchomi nam się Edytor Rejestru, w którym dokonamy kilku zmian. Otwórz klucz: HKEY_CLASSES_ROOT, a następnie: poszukaj rozszerzenia plików, które dodamy do listy wyszukiwarki. Utwórz podklucz: PersistentHandler. Następnie wejdź w ten klucz i w prawym panelu pojawi nam się Wartość domyślną, na którą dwukrotnie klikamy i wpisujemy: {5e941d80-bf96-11cd-b579-08002b30bfeb} . Zmiany będą widoczne po restarcie komputera.

zaawansowane wyszukiwanie plików, wyniki wyszukiwania, zaawansowane wyszukiwanie, wyszukiwarka Windows

Wyniki wyszukiwania również zawartości plików

Spis treści: Wyszukiwanie zawartości plików

[Głosów: 3   Average: 5/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.