Opublikowano 25 września 2012 w Portal komputerowy » Inne » Webmastering » Zdjęcia stockowe dla webmasterów
 
 

Zdjęcia stockowe dla webmasterówTworząc stronę internetową nie raz mieliśmy problem z wyborem odpowiedniego zdjęcia do przedstawienia wybranego zagadnienia. W takiej sytuacji możemy spróbować swoich umiejętności w zakresie fotografii i obróbki grafiki i stworzyć oryginalne zdjęcie, możemy również skopiować z Google Images co jest w znakomitej większości zasobów WWW zwykłym łamaniem praw autorskich, albo co lepsze, skorzystać z profesjonalnych banków zdjęć stockowych.

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednia treść była od zawsze ceniona, ale obecnie liczy się również to, żeby w odpowiedni sposób przyciągnąć do treści oko osoby przeglądającej stronę. W takim wypadku niezbędna jest odpowiednia grafika, powiązana tematycznie z treścią naszych wypowiedzi. Tutaj pojawia się ważna kwestia skąd brać odpowiednie grafiki stockowe, które będą wzbogacać naszą stronę internetową? Oczywiście nie możemy ich „pożyczać” z innych stron, bo do wykorzystania wszelkich zdjęć znalezionych w Internecie musimy mieć odpowiednią licencję na ich wykorzystanie. Jeśli je kopiujemy bez wiedzy autora, po prostu łamiemy prawo. Najlepszym rozwiązaniem, dla webmastera czy osoby, która prowadzi swoją stronę są oczywiście banki zdjęć stockowych.

depositphotos ScreenShot

Na uwagę zasługuję zagraniczny bank Depositphotos.com, który w swojej bazie posiada ponad 9 milionów Stocków. Jeśli baza jest duża, to bez problemu możemy dobrać coś do naszego wpisu i sprawić, że strona będzie wyglądała o wiele bardziej efektownie. Oczywiście webmasterzy potrzebują również odpowiednich plików graficznych do samych szablonów stron, które również bez problemu znajdziemy w banku zdjęć stockowych. Oryginalność i pomysłowość wykonania strony również ma ogromne znaczenie. Przykładowo jeśli odwiedzimy blog depositphotos będziemy mieli okazję sprawdzić nowości ze świata stocków, dowiemy się o różnych wydarzeniach, rozwoju banku stockowego czy o tym, które pliki stockowe są w danym momencie najbardziej popularne.

Depositphotos widok kategorii

Spis treści: Zdjęcia stockowe dla webmasterów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.