10
Opublikowano 12 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Porady » Automatyczne odświeżanie ikon na pulpicie
 
 

Automatyczne odświeżanie ikon na pulpicieNiekiedy, gdy pracujesz z Windows bez reinstalacji przez dłuższy okres ikony na pulpicie znikają na jakiś czas, a ponowne załadowanie ich trwa bardzo długo. Dzieje się tak przez przeładowany plik z ikonami. Należy go w takiej sytuacji usunąć, a zobaczysz różnicę przy odświeżaniu pulpitu. Wyczyszczenie buforu przechowywanych ikon, pomoże też wypadku uszkodzonych ikon w systemie.

Przejdź do ukrytego folderu: %SystemDrive%\Documents and Settings\%username%\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji, znajdującego się na partycji, na której zainstalowałeś system Windows i usuń z niego plik o nazwie IconCache.db. Wpisaną ścieżkę możesz wkleić do okienka Uruchamianie (Start > Uruchom).
Jeżeli w dalszym ciągu występują problemy z ikonami warto jeszcze dostosować ustawienia w rejestrze.

  1. Uruchom program Regedit.exe
  2. Otwórz klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Update
  3. Modyfikuj wartość binarną: UpdateMode = zmień z 01 na 00

Warto też zwiększyć Cache przechowywanych ikon, dzięki czemu będą się one ładowały automatycznie podczas startu systemu. Zajmie to trochę więcej pamięci RAM, ale Eksplorator nie będzie tak często korzystał z dysku twardego w poszukiwaniu ikon. W tym celu skorzystasz z rejestru:

  1. Uruchom Regedit.exe
  2. Przejdź do klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
  3. Ustaw wartość ciągu: Max Cached Icons na np. 8000. Domyślnie Windows przyjmuje 4000 ikon cachowanych co przy wielu aplikacjach szybko się wyczerpuje.

Zwiększ Cache ikon

Spis treści: Automatyczne odświeżanie ikon na pulpicie

Słowa kluczowe: migajace ikony w laptopie, automatyczne odswierzanie pulpitu podczas uruchamiania sys, migające ikony na pulpicie windows 10, automatyczne odswierzanie ikon na pulpicie, problem po aktualizacji windows odswiezanie pulpitu, odświeżenie ikon systemu windows, odswiezanie pulpitu podczas uruchamiania windows, mrugajace ikonki w laptopie, migające ikony pulpitu windows 10, ciągle odświeżanie pulpitu w windows 10

[yasr_visitor_votes]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.