30
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Dyskietka startowa w Windows 95/98/ME
 
 

Dyskietka startowa w Windows 95/98/ME

dyskietka ikona
dyskietka ikona

Co prawda rodzina Windows 95/98/ME powoli kończy swoją żywotność, jeśli jednak masz starszy komputer to te systemy są najodpowiedniejszą dla niego platformą programową. Wiele razy zajdzie potrzeba uruchomienia komputera z dyskietki, gdy np. chcemy na nowo sformatować system, czy też popracować w „czystym” Dosie. Dyskietka startowa Windows 98 przyda się też jak chcemy sformatować dysk twardy z Windows XP na pokładzie i partycją FAT32 (NTFS nie sformatujemy w ten sposób!).

Tworzenie dyskietki startowej jest bardzo proste. Otwórz menu Start | Ustawienia | Panel sterownia. Teraz kliknij na ikonę Dodaj/Usuń programy. Zobaczysz nowe okno, w którym kliknij na zakładkę Dysk startowy, a następnie przycisk Utwórz dysk.

dyskietka startowa, tworzenie dyskietki, MS-DOS

tworzenie dyskietki startowej MS-DOS

Dyskietka startowa przyda się w momencie ponownej instalacji systemu Windows. Po wejściu z dyskietki w tryb DOS będziesz mógł m.in. sformatować dysk twardy (także ten z systemem Windows) i zlecić instalację systemu Windows (nie dotyczy systemów z rodziny NT – Windows 2000, XP itp.).

Aby zlecić instalacje systemu Windows wpisz komendę X: (czyli litera napędu CD, w którym znajduje się płyta z Windows), a następnie setup.exe.

Spis treści: Dyskietka startowa w Windows 95/98/ME

Słowa kluczowe: dyskietka, dyskietka startowa winm 95, dyak naprawczy do windowsa 98, tworzenie dyskietki startowej, jak zrobić dyskietkę stratową Win 98se?, dyskietka startowa windows 95, dyskietka startowa dos, dysk startowy windows 2000 dowland, dysk startowy win98 download, windows 98 dyskietka

[Głosów:115    Średnia:3.9/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.