31
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Dyskietka startowa w Windows 95/98/ME
 
 

Dyskietka startowa w Windows 95/98/ME


Co prawda rodzina Windows 95/98/ME powoli kończy swoją żywotność, jeśli jednak masz starszy komputer to te systemy są najodpowiedniejszą dla niego platformą programową. Wiele razy zajdzie potrzeba uruchomienia komputera z dyskietki, gdy np. chcemy na nowo sformatować system, czy też popracować w „czystym” Dosie. Dyskietka startowa Windows 98 przyda się też jak chcemy sformatować dysk twardy z Windows XP na pokładzie i partycją FAT32 (NTFS nie sformatujemy w ten sposób!).

Tworzenie dyskietki startowej jest bardzo proste. Otwórz menu Start | Ustawienia | Panel sterownia. Teraz kliknij na ikonę Dodaj/Usuń programy. Zobaczysz nowe okno, w którym kliknij na zakładkę Dysk startowy, a następnie przycisk Utwórz dysk.

dyskietka startowa, tworzenie dyskietki, MS-DOS

tworzenie dyskietki startowej MS-DOS

Dyskietka startowa przyda się w momencie ponownej instalacji systemu Windows. Po wejściu z dyskietki w tryb DOS będziesz mógł m.in. sformatować dysk twardy (także ten z systemem Windows) i zlecić instalację systemu Windows (nie dotyczy systemów z rodziny NT – Windows 2000, XP itp.).

Aby zlecić instalacje systemu Windows wpisz komendę X: (czyli litera napędu CD, w którym znajduje się płyta z Windows), a następnie setup.exe.

Spis treści: Dyskietka startowa w Windows 95/98/ME

Słowa kluczowe: dyskietka

Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 3.6]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.