Polecane
 

Portal komputerowy » Sony Xperia X Performance – test najwydajniejszego smartfona japońskiego producenta! » Strona 4

Sony Xperia X Performance – test najwydajniejszego smartfona japońskiego producenta!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
4 total ratings

 

Zalety


+wysoka wydajność,
+elegancki wygląd,
+wysoka jakość wykonania,
+certyfikat IP65/IP68,
+sprawnie działający czytnik linii papilarnych,
+slot kart micro SD,
+bardzo dobry ekran,

Wady


-brak obsługi ładowania indukcyjnego,
-brak radia FM,
-gdzie się podziało nagrywanie filmów w 4K?


Kilka słów o teście

Nowa rodzina Xperia X składa się aktualnie z czterech modeli. Jest to Xperia X, Xperia X Compact, Xperia XA oraz Xperia X Performance. Na warsztat postanowiliśmy wziąć najwydajniejszy z nich – model Xperia X Performance. Jak najnowszy produkt Sony wypadnie w testach? Przekonamy się.

0
Opublikowano 3 listopada 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Sony Xperia X Performance – aparat i kamera

Tylni aparat Xperii X Performance ma 23 MP. Musimy przyznać, że jakość zdjęć jak na smartfonowe warunki jest naszym zdaniem dobra, ale po kolei. Standardowo aparat Xperii X Performance robi zdjęcia o rozmiarze 8 MP, nic nie stoi na przeszkodzie by zwiększyć tę wartość do 20, czy nawet 23 MP (jednak tylko w trybie 4:3). Im większa rozdzielczość tym nieco bardziej widoczne szumy, jednak naszym zdaniem bez problemu można używać pełnej rozdzielczości. Jakość zdjęć prezentujemy niższej. Niestety nie wszystkie zdjęcia udało nam się wrzucić na stronę, dlatego wszystkie zdjęcia można pobrać z tego linku.

Sony Xperia X performance jakość zdjęć zdjęcie 8mp

Sony Xperia X performance jakość zdjęć zdjęcie 8mp

Sony Xperia X performance jakość zdjęć zdjęcie 8mp

Xperia X Performance, 8MP


Sony Xperia X performance jakość zdjęć zdjęcie 20mp

Xperia X Performance, 20MP


Sony Xperia X performance jakość zdjęć zdjęcie 23mp

Xperia X Performance, 23MP

Niestety oprogramowanie aparatu nie jest zbyt innowacyjne. By ręcznie zmienić ISO trzeba się przekopać przez całe menu. Natomiast o regulacji czasu naświetlania zdjęcia możemy jedynie pomarzyć. Zdajemy sobie sprawę, że dla typowego użytkownika nie jest to zbyt wielka strata. Jednak o robieniu zdjęć np. gwiazd (wymaga ustawienia bardzo długiego czasu ekspozycji) Xperią X Performance należy zapomnieć. Szkoda, wiele innych smartfonów to umożliwia.

Nie możemy zrozumieć dlaczego testowana przez nas Xperia nie jest w stanie nagrywać filmów w rozdzielczości 4K. Od kilku generacji flagowców nagrywanie filmów w rozdzielczości Ultra HD stało się standardem. Na pocieszenie możemy jednak powiedzieć, że mimo braku optycznej stabilizacji obrazu programiści Sony odwalili kawał dobrej roboty z cyfrową stabilizacją obrazu. Filmy nagrywane z ręki są jak skała. Poniżej prezentujemy przykładowe nagranie z Xperii X Performance.

Spis treści: Sony Xperia X Performance – test najwydajniejszego smartfona japońskiego producenta!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)