1
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Oprogramowanie » Różne artykuły » Certyfikaty Microsoft drogą do kariery
 
 

Certyfikaty Microsoft drogą do kariery


Microsoft jest jednym z liderów oprogramowania dostarczającego nowych rozwiązań. Z produktami Microsoft spotkamy się na co dzień. Systemy operacyjne, pakiety biurowe Office, czy aplikacje bazodanowe. Jednym z kluczowych elementów jest posiadanie umiejętności, które dają zwykłemu użytkownikowi możliwość ich wykorzystania. Osoba młoda która próbuje odnaleźć się w roli informatyka z doświadczeniem, które nabył przez okres paru lat, w dzisiejszych czasach rynku IT jest już nie wystarczające. Dobrą alternatywą jest zdobycie dodatkowych umiejętności i wiedzy technicznej w określonym zakresie. Certyfikaty różnego typu dają nam potwierdzenie zdobytej wiedzy i poświadczają przyszłemu pracodawcy o naszych możliwościach.

W Polsce w 1992 roku ruszył oficjalny program certyfikacyjny MCP – Microsoft Certified Professional. Tutaj przedstawiam mały zakres jakie obejmują poszczególne poziomy Certyfikatów.

Certyfikat Microsoft

Certyfikat Microsoft

 MCP

Tytuł MCP (Microsoft Certified Professional) przysługuje specjalistom, którzy posiadają praktyczne umiejętności potrzebne do skutecznego wykorzystania produktów oraz technologii Microsoft w firmie bądź organizacji. Tytuł przyznawany jest po zdaniu jednego egzaminu certyfikującego Microsoft.

MCDST

Specjaliści z tytułem MCDST (Microsoft Certified Desktop Support Technician) posiadają umiejętności umożliwiające udzielani pomocy technicznej z zakresu obsługi sprzętu i oprogramowania w środowisku Microsoft Windows XP.

MCSA

Specjaliści z tytułem MCSA (Microsoft Certified Systems Administrator) mogą zarządzać sieciami i systemami opartymi na platformach Windows. Możliwe specjalizacje obejmują: Messaging (komunikacja) oraz Security (bezpieczeństwo).

MCSE

Specjaliści z tytułem MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer) projektują i wdrażają infrastrukturę opartą na platformie Microsoft Windows Server. Możliwe specjalizacje obejmują: Messaging (komunikacja) oraz Security (bezpieczeństwo).

MCDBA

Dzięki certyfikatowi MCDBA (Certified Database Administrator) możesz wykazać, że jesteś specjalistą w dziedzinie projektowania i wdrażania baz danych Microsoft SQL Server™ i zarządzania nimi.

MCT

Specjaliści z tytułem MCT (Microsoft Certified Trainer) to wykwalifikowani eksperci mający prawo prowadzenia szkoleń Microsoft dla programistów i specjalistów IT.

MCAD

Specjaliści z tytułem MCAD (Microsoft Certified Application Developer) zajmują się tworzeniem aplikacji, komponentów oraz serwisów działających na platformie .NET

MCSD

Specjaliści z tytułem MCSD (Microsoft Certified Solution Developer) projektują i wdrażają nowoczesne rozwiązania biznesowe korzystając z narzędzi programistycznych, platformy .NET oraz architektury Windows.

Microsoft Office Specialist

Specjaliści z tytułem Microsoft Office Specialist są szanowani na całym świecie za swoje umiejętności pracy z aplikacjami Microsoft Microsoft Office System.

Wiele osób stara się zdobyć wiedzę, ale nie wystarczą dobre chęci, należy poświecić na to czas i pieniądze aby uzyskać zadawalający dla nas wynik. Szkolenia Microsoft przygotowujące do zdawania egzaminu pierwszego poziomu a jest nim MCP, otwiera na drogę do dalszej kariery. W skrócie przedstawię aktualne szkolenia którymi warto się zainteresować.

Po zaliczeniu jednym z przedstawionych szkoleń Microsoft przygotowujemy się do zdawania egzaminu który nie jest rzeczą łatwą. Egzamin obejmuje cześć teoretyczną i praktyczną w formie testu który zostaje później oceniony przez program. Pytania które na pewno występują w testach, to wiedza zdobyta podczas szkolenia, własne umiejętności, problematyka, którą każdy informatyk może spotkać na co dzień w swojej pracy. Przystępując do egzaminu warto zastanowić się nad wydawnictwem Microsoft Press które dostarczy przykładowych testów i wyjaśni trudne pojęcia związane z danym testem. Ceny egzaminów kształtują się na poziomie 350 do 400zł. Tutaj znajdziemy dodatkowe informacje na ten temat. http://www.microsoft.com/poland/train_cert/ctec_member.htm

Z mojej strony dodam że warto, bo doświadczenie które przekazują osoby przygotowujące do zdania tego nawet pierwszego egzaminu są warte poniesionych kosztów. A dla nas dodatkowym atutem w CV, które zwiększają nasze szanse na znalezienie interesującej pracy.

Spis treści: Certyfikaty Microsoft drogą do kariery

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.