0
Opublikowano 24 stycznia 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » Czy blogerów i dziennikarzy powinny obowiązywać takie same zasady? – debata
 
 

Czy blogerów i dziennikarzy powinny obowiązywać takie same zasady? – debata


Kto jest bardziej wiarygodny – dziennikarz czy bloger? Czy internetowy twórca powinien odpowiadać za opublikowane informacje na tych samych zasadach, co dziennikarz? Czy nowe media wyprą stare? A może połączą się w jedno uniwersalne źródło informacji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą dziennikarze, blogerzy i eksperci w niecodziennej debacie.

Dyskusja dziennikarze kontra blogerzy trwa od lat i nie wiadomo, czy kiedykolwiek osiągnie kompromis. Pierwsi, bronią swojego warsztatu, doświadczenia i wiarygodnych źródeł informacji. Drudzy od lat odpowiadają, że to właśnie z blogów większość dziennikarzy czerpie inspiracje, że blogerzy są szybsi, skuteczniejsi i warsztatowo często nie odstają od dziennikarzy, a jednocześnie są niezależni od redakcyjnych ram i z góry narzuconych „tez”. Jak pogodzić te dwa różne światy?

– Miniony rok obfitował w kilka ciekawych wydarzeń w polskim Internecie, które mają szansę na dobre zatrzeć granicę między dziennikarzami i blogerami – mówi Paweł Lipiec, organizator debaty – warto zastanowić się w którą stronę to zmierza – dodaje.

W lutym 2012 roku powstaje NaTemat.pl – „platforma wymiany poglądów, opinii i informacji” w dużej mierze bazująca na blogach liderów opinii z polityki, gospodarki, sportu, kultury. Po niespełna roku funkcjonowania można stwierdzić, że odnosi niekwestionowany sukces.

Z drugiej strony jeden z największych polskich blogów technologicznych – antyweb.pl przeradza się w konsorcjum informacyjne, które mocno zbliża się w formule do internetowych serwisów informacyjnych.

– Zamknięcie tabletowego czasopisma „The Daily”, a z drugiej strony decyzja amerykańskiego „Newsweeka” o rezygnacji z wydawania kultowego tygodnika w papierze zmuszją nas do refleksji nad przyszłością mediów. Natomiast postępująca komercjalizacja blogów wywołuje pytania o tożsamość twórców mediów internetowych – twierdzi Paweł Luty, dziennikarz Forbes.pl, członek stowarzyszenia Projekt: Polska i współorganizator debaty. – Rozpoczynający się rok może być kluczowy dla przyszłości polskich mediów – dodaje.

Co przyniesie 2013 rok? Na te pytania postarają się odpowiedzieć:

  •   redaktor naczelny NaTemat.pl – Tomasz Machała
  •  dziennikarz i bloger – Tomasz Jaroszek
  •   bloger, właściciel serwisu antyweb.pl – Grzegorz Marczak
  •   dziennikarz magazynu „Forbes”, prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – Grzegorz Cydejko

Moderatorem dyskusji będzie dziennikarz Forbes.pl i członek stowarzyszenia Projekt: Polska – Paweł Luty.

Debata odbędzie się 7 lutego o 18:30, w kawiarni PaństwoMiasto (ul. Andersa 29).

Wstęp jest wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o punktualne przybycie.

Spis treści: Czy blogerów i dziennikarzy powinny obowiązywać takie same zasady? – debata

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

prasowe