Portal komputerowy » dyski SSD » Test dysków SSD 240-256GB. 7 modeli w teście porównawczym.

Test dysków SSD 240-256GB. 7 modeli w teście porównawczym.

 
 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent: , , , ,
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 Kilka słów o teście

Od naszego ostatniego testu porównawczego nośników SSD na łamach Tweaks.pl minęło sporo czasu. W tym czasie, liczba osób, które doceniły przewagę SSD nad tradycyjnymi dyskami twardymi HDD znacznie wzrosła. Zmieniały się też ceny końcowe – oczywiście na korzyść użytkownika. Spory wybór pojemności dysków SSD oraz znacznie niższa cena w przeliczeniu na gigabajt, aniżeli było to właśnie jeszcze rok, półtora temu zadecydowały, że wykonujemy test jeszcze raz tym razem dla dysków od 240 do 256 GB.

3
Opublikowano 18 listopada 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Od naszego ostatniego testu porównawczego nośników SSD (120 do 128 GB) na łamach Tweaks.pl minęło sporo czasu. W tym czasie, liczba osób, które doceniły przewagę SSD(ang. So­lid Sta­te Dri­ve – dysk pół­prze­wod­ni­ko­wy) nad tradycyjnymi dyskami twardymi HDD znacznie wzrosła. Zmianie też uległa cena końcowa – oczywiście na korzyść użytkownika. Do tego należy dodać duży wybór SSD o różnej pojemności i ich cena w przeliczeniu na gigabajt stała się dużo bardziej atrakcyjna, aniżeli było to rok temu.

Szybkość też idzie w górę – producenci ścigają się, aby ich produkt był jak najwyżej w rankingach wydajności. Efektem „ubocznym” tego jest wysyp budżetowych dysków SSD o bardzo dobrych parametrach technicznych(nie najwyższych), na które dziś może pozwolić sobie praktycznie każdy. Co raz większą uwagę kupujący zwraca na dobre, stabilne oprogramowanie (wszak w przeszłości były przypadki tego, że dana seria producenta różniła się wydajnościowo właśnie przez niedopracowany software) oraz wyposażenie. Bo jeśli dyski są podobne wydajnościowo to trzeba do ich zakupu zachęcić czymś innym.

Co ciekawe – nawet układ sił na rynku się zmienił. Niektórych producentów już nie ma, inni stali się jeszcze więksi, nastąpiły też konsolidacje. A oprócz tego na rynku zadebiutowały kolejne nowe firmy – albo też weszły na rynek takie firmy, wcześniej w ogóle nie kojarzone z tą technologią.

Technologia pnie do przodu, paleta dysków dostępnych na rynku zmienia się w mgnieniu oka, ale spróbujemy uchwycić najciekawsze naszym zdaniem konstrukcje na rynku i zrecenzować je na łamach Tweaks.pl . Pora na kolejne porównanie dysków SSD o pojemności 240 GB, 250 GB oraz 256 GB. Który jest najszybszy, a który najbardziej najbardziej opłacalny? Nasz test SSD, który objął 7 nośników o pojemności 240 GB, 250 GB oraz 256 GB wykaże, który SSD jest najlepszy, a który najszybszy czy najbardziej opłacalny. Zapraszamy do czytania..

crucial mx200 250gb

crucial bx100 250gb

hyper savage 240gb

patriot ignite 240gb

plextor m6v 250gb

plextor m6 pro 256gb

Samsung SSD T1 250gb

Spis treści: Test dysków SSD 240-256GB. 7 modeli w teście porównawczym.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


3 komentarze


 1.  
  KamilM

  Bardzo fajny, rozbudowany test. Zwłaszcza podsumowanie. Brakuje mi tylko podania cen dysków w jakiejś tabelce w podsumowaniu, albo przy plusach i minusach ;).
 2.  
  Robert Żabiński

  Uprzedzając pytania. Ceny testowanych tutaj nośników umieszczono na tym wykresie: https://www.tweaks.pl/wp-content/uploads/2015/11/stosunek-ceny-do-punkt%C3%B3w.png
 3.  
  ssdmaster

  Rzeczywiście, do startu warto mieć nawet najmniejszy dysk typu 128 GB. Ja od roku korzystam z Google Drive gdzie mam az 30 terabajtów do wykorzystania – mieszczę tam wszystkie inne pliki, a koszt to tylko 80 złotych. Kupiony na allegro.pl

Dodaj komentarz


(required)