Portal komputerowy » dyski SSD » Test dysku SSD Toshiba Q300 PRO 256GB » Strona 10

Test dysku SSD Toshiba Q300 PRO 256GB

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 3.5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Ocena
 
 
 
 
 
3.5/5


 

Zalety+ obudowa rozmiaru 7 mm,
+ wyniki zapisu próbki 512K,
+ kopiowanie folderu Windows, i plików JPG
+ synchroniczne pamięci MLC NAND.

Wady- cena
- odczyt próbek 4K
- zapis próbek 4K-64THrd
- słaby czas rozpakowywania archiwum BIN


Kilka słów o teście

Toshiba Q300 PRO 256GB to urządzenie to oparte o standard SATA-3, korzysta z wbudowanego kontrolera Toshiba TC58NC1000. Oprócz tego, nasz nośnik danych korzysta z 19 nm kości NAND Flash wykonanych w technologii MLC. Aby zapewnić maksymalną szybkość i niezawodność dysku SSD Toshiba Q300 Pro 256GB, zastosowano w nim pamięć flash obsługującą zapis 2 bitów danych w każdej komórce.

0
Opublikowano 21 maja 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Toshiba Q300 PRO 256GB – podsumowanie testu

Toshiba to uznany producent dysków HDD jak i SSD, będący na rynku od lat. Wydajność dziś testowanej Toshiby Q300 PRO 256GB nie jest oszałamiająca. Dysk w wielu konkurencjach potrafi być wolniejszy od propozycji znacznie tańszych (Crucial MX200) co na pewno chwały mu nie przynosi. Bardzo słabo wypadają testy zapisu próbek 4K-64THrd oraz odczytu próbek 4K. Z zapisem tychże próbek na szczęście jest lepiej. A najlepiej sobie dysk radzi z testem zapisu 512K. Dobrze też wyglądają testy instalacji gier.

Jeśli chodzi o testy praktyczne to i tutaj jest różnie. Bardzo dobrze dysk radzi sobie z kopiowaniem plików Windows. Przy zdjęciach typu JPG wręcz zawstydza konkurencję będąc nowym liderem tej kategorii. Natomiast gdy powierzymy mu skopiowanie wszystkich plików jakie używamy do testów naraz, to wydajność transferu znacznie spadnie. Sam dół tabeli to bardzo marny wynik, a jak wiemy – na wykresie są też konstrukcje znacznie tańsze. Dysk ten jest dość wysoko wyceniony w stosunku do tego co oferuje.

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Toshiba_logo

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Test dysku SSD Toshiba Q300 PRO 256GB

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)