0
Opublikowano 26 września 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Internet nie jest bezpiecznym miejscem. Czy Twoje dziecko jest również tego świadome?
 
 

Internet nie jest bezpiecznym miejscem. Czy Twoje dziecko jest również tego świadome?


Większość z nas zapewne zauważyło, jak wiele czasu dzieci spędzają na surfowaniu w Internecie, przy użyciu różnych programów komputerowych i gier. Dzieci kochają komputery, Internet i te wszystkie interaktywne gadżety. Obecnie wiele dzieci wie, jak korzystać z komputera o wiele lepiej niż ich rodzice. Niemniej jednak są one mniej doświadczone, bardziej naiwne i czasami nie zdają sobie sprawy, że powinni trzymać się z dala od niektórych stron internetowych. Niektórzy rodzice pozwalają, aby ich dzieci siedziały przed komputerem, nie wiedząc, co się dzieje na ekranie. Jeśli komputer nie ma dobrego zabezpieczenia, nic nie ogranicza dzieciom otwierania stron internetowych zawierających pornografię, przemoc, narkotyki, ani nie ogranicza możliwości rozmawiania z obcymi ludźmi. Rodzice zdecydowanie nie powinni ignorować tych zagrożeń. Zamiast tego, powinny zmierzyć się z nimi, informując dzieci o zagrożeniach związanych z cyberprzestępczością. Komputerów oraz Internetu nie można usunąć z życia naszych dzieci, dlatego tak ważne jest, aby ustalić zasady już teraz.

Poniżej kilka porady, które pomogą Ci chronić dzieci przed niepożądanym wpływem Internetu:

  • Zwracaj uwagę na to co robią twoje dzieci przed komputerem.
  • Użyj ochrony blokady rodzicielskiej, która pomoże zarządzać sposobem korzystania dzieci z komputera. Możesz ustawić limity na dostęp do sieci, na przykład blokując strony internetowe z nieodpowiednimi treściami.
  • Poinformuj dzieci o zagrożeniach związanych z publikowaniem danych osobowych lub zdjęć w Internecie.
  • Upewnij się, że Twoje dziecko nie rozmawiać z podejrzanymi nieznajomymi.
  • Wyjaśnij dzieciom, że nie wszystko, co mogą znaleźć lub przeczytać w Internecie, jest prawdą.
    Poinformuj dzieci o zagrożeniach otwierania niesprawdzonych plików.
  • Należy zapoznać dzieci ze stronami takimi jak: www.asacp.org gdzie ludzie mogą raportować podejrzane witryny, zachowania, e-maile lub informacje występujące w Internecie.

Istnieje wiele zagrożeń bezpieczeństwa w Internecie i warto być ostrożnym, zanim dziecko stanie się ofiarą. Nie chodzi tylko o pewne niewłaściwe strony internetowe. Na przykład cyberprzemoc jest jednym z gorących tematów, które mogą uderzyć twoje dziecko, zwłaszcza na początku nowego roku szkolnego. Według najnowszych badań Centrum Badawczego ds. Cyberprzemocy, 21% dzieci w USA w wieku od 8 do 17, doświadczyło tego ukrytego rodzaju fali, na którą składają się np. przekleństwa, poniżanie, zastraszanie lub groźby za pośrednictwem poczty elektronicznej, sieci społecznościowych lub telefonu komórkowego. W porównaniu z tymi danymi, tylko 9% rodziców wie, że ich dziecko jest ofiarą zastraszania. I zapewne wiele incydentów nie jest zgłaszane. Ale co można zrobić jako rodzic? Obserwować swoje dzieci w odpowiedni sposób i uświadomić im, aby nie zwierzały się z prywatnych spraw nie tylko w Internecie, ale także w klasie pełnej (nie zawsze przyjaznych) kolegów i koleżanek.
Nowoczesne technologie stały się nieusuwalnym elementem życia ludzi w tym bardzo małych dzieci. W obecnych czasach znajomość obsługi komputera jest równie ważna jak znajomość gramatyki lub arytmetyki, a komputery są zaliczane do sposobów nauczania jak i pomocy w nauce. Nowy rok szkolny się zaczął, a to oznacza, zakup wszystkich niezbędne rzeczy takich jak: zeszyty, długopisy, kredki, linijki i być może również pierwszego komputera lub laptopa. Pilnuj bezpieczeństwa swojego dziecka i używaj wysokiej jakości oprogramowania antywirusowego z blokadę rodzicielską, oraz najważniejsze – znajdź wystarczająco dużo czasu dla swoich dzieci. To jedyny sposób, aby naprawdę poznać życie swoich dzieci dogłębnie, a tym samym uniknąć poważnych problemów.

 

Źródło: Informacja prasowa

Spis treści: Internet nie jest bezpiecznym miejscem. Czy Twoje dziecko jest również tego świadome?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

-Highlander-
 
Krótka, zwięzła i na temat:)