0
Opublikowano 26 listopada 2019 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Myszki gamingowe – jak wybrać najlepszy model?
 
 

Myszki gamingowe – jak wybrać najlepszy model?


Miłośnicy gier komputerowych, oprócz wydajnego komputera, dobrej jakości monitora oraz wielofunkcyjnej klawiatury potrzebują także zaawansowanej myszki gamingowej, która gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Na co zwracać szczególną uwagę wybierając konkretny model? Czym powinny wyróżniać się myszki gamingowe? To jedne z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które planują zakup nowego akcesorium komputerowego. Dla wielu osób równie ważny jest design, dlatego nabywcy myszki, oprócz parametrów technicznych, zwracają uwagę nie tylko na wygląd, ale również dodatkowe podświetlenie, które szczególnie zjawiskowo wygląda w nocy.

Myszki gamingowe – podstawowe informacje

Akcesoria komputerowe przeznaczone m.in. dla graczy i osób, które często korzystają z komputera, w większości przypadków charakteryzują się dodatkową funkcjonalnością. Ponadto, pomimo zaawansowanej konstrukcji, wyróżniają się prostą obsługa oraz szybką i łatwą instalacją. Co więcej, są w pełni kompatybilne ze wszystkimi najbardziej popularnymi systemami operacyjnymi, dzięki czemu cechują się wszechstronnym zastosowaniem. Na jakie parametry techniczne należy zwracać uwagę decydując się na zakup myszki dla graczy?

  • Po pierwsze rozdzielczość, która odpowiada za czułość myszki. Jest to kluczowa cecha nie tylko w grach typu FPS, ale również strategiach, grach przygodowych i przede wszystkich w tytułach multiplayerowych. Ponadto, ważna jest precyzyjna regulacja czułości, dzięki czemu każdy gracz może indywidualnie dopasować parametry myszki do swoich potrzeb i wymagań.
  • Dużą popularnością cieszą się modele typu Plug&Play, które wymagają instalowania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera i można zacząć grać.
  • Myszki gamingowe dzielą się na modele przewodowe oraz bezprzewodowe. Wielu graczy wybiera modele z kablem, które wyróżniają się m.in. brakiem opóźnień. Dla najbardziej wymagających osób, szczególnie polecane są wersje wyposażone w filtr ferromagnetyczny, który zapobiega nagłym zmianom charakterystyki prądu. Optymalna długość przewodu to od 150 do 170 cm, dzięki czemu każdy gracz ma swobodą możliwość podłączenia akcesorium do swojego komputera.

Myszki gamingowe – szeroka funkcjonalność

Akcesoria przeznaczone m.in. dla graczy i dla osób, które często korzystają z komputera, są przeważnie wyposażone w dodatkowe przyciski, które zapewniają błyskawiczne wykonywanie najczęściej powtarzanych czynności. Myszki gamingowe, w zależności od modelu, oferują dodatkowe przyciski, dzięki którym można zyskać przewagę nad innymi graczami podczas rozgrywek wirtualnych. Ponadto, wybrane egzemplarze są wyposażone w dodatkowe ciężarki, które umożliwiają idealne wyważenie, dzięki czemu każdy gracz może indywidualnie dopasować akcesorium do swoich preferencji. Niezwykle ważny jest również profil myszki, który zapewnia komfortowe użytkowanie nawet w przypadku wielogodzinnej pracy lub rozgrywek. Odpowiedni kształt umożliwia jeszcze lepsze wczucie się w świat wirtualnych przygód. Kolejną wspomnianą wcześniej kwestią jest podświetlanie. Producenci najczęściej stosują energooszczędne diody LED, które charakteryzują się wysoką wydajnością i długą żywotnością.

Jakość wykonania

Wybierając konkretny model myszki, warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz spasowanie wszystkich elementów. Myszki gamingowe, do których produkcji użyto wysokiej klasy materiałów i nowoczesnych podzespołów, gwarantują długą żywotność, nawet w przypadku intensywnego użytkowania.

Spis treści: Myszki gamingowe – jak wybrać najlepszy model?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.