0
Opublikowano 20 kwietnia 2020 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows 8 » Obudowa Sharkoon TG5 RGB w wersji PRO
 
 

Obudowa Sharkoon TG5 RGB w wersji PROWraz z TG5 Pro RGB Sharkoon gruntownie zaktualizował jedną z ich klasycznych wersji: najnowsza obudowa midi ATX stanowi dalszy rozwój popularnego TG5 RGB. Podczas, gdy imponujący wygląd podświetlanego panelu przedniego został zaczerpnięty z jego poprzednika, budka została wyposażona w opcje sterowania i instalacji oferowane w najnowszych modelach. Panel boczny, który jest w całości wykonany ze szkła hartowanego, skupia uwagę na zainstalowanym sprzęcie, a kable, zasilacz i nośniki danych są ukryte. Imponujące efekty świetlne, a także chłodzenie powietrzem zapewniają cztery oryginalnie zamontowane, adresowalne wentylatory LED RGB 120 mm. Odłączana taca wentylatora dla trzech przednich wentyli umożliwia także łatwą instalację systemu chłodzenia wodą.

Przód z podświetleniem RGB.
Trzy adresowalne wentylatory RGB 120 mm oświetlają prawie całą powierzchnię przedniego panelu i nadają TG5 Pro RGB niezrównany wygląd z blaskiem. Kolejny wentylator jest wstępnie podłączony na tylnym panelu, rzucając światło do wnętrza skrzynki. Diody LED mogą być precyzyjnie sterowane i oświetlane według potrzeb za pomocą oprogramowania zgodnych płyt głównych, które mają wyprowadzenie 5V-D z kodowaniem-G lub 5V-D-G. Jeśli płyta główna nie ma tego połączenia, nadal istnieje zakres dwudziestu efektów świetlnych, które można obsługiwać ręcznie.

Inteligentna obudowa.
TG5 Pro RGB został zaprojektowany w celu zwiększenia dostępności i łatwej instalacji. Boczne i przednie panele da się szybko i łatwo zdemontować, umożliwiając nieskomplikowany montaż komponentów. Stały przepływ powietrza zapewniają cztery wentylatory 120 mm. Trzy z nich są umieszczone częściowo w głównej obudowie i bezpośrednio za przednim panelem, zapewniając maksymalny pobór powietrza. Dzięki zdejmowanej tacy wentylatora budka zapewnia wystarczająco dużo miejsca na radiatory o długości do 360 mm.

Pełny widok.
Podczas gdy szklany panel przedni pozwala błyszczeć oświetlonym wentylatorom, panel boczny z hartowanego szkła przedstawia widok zainstalowanego sprzętu. Chcąc nie popsuć dobrego wyglądu, na panelu bocznym nie widać śrub. Panel po prostu opiera się na ramie bocznej, a następnie mocuje za pomocą dwóch śrub z tyłu skrzynki.

Miejsce na komponenty.
Wydajny sprzęt znajdzie wystarczająco dużo miejsca w TG5 Pro RGB. Karty graficzne o długości 40 cm, chłodzenie procesora o wysokości do 16,7 cm i zasilacze o maksymalnej długości 20,5 cm będą wygodnie umieszczone w obudowie. Łatwo też zmieści się dyski do przechowywania danych o różnych rozmiarach. W przypadku trzech dysków twardych 3,5 ”lub czterech dysków twardych 2,5” jest wystarczająco dużo przestrzeni.

Porządek w środku.
Uwaga widza powinna być skupiona na najważniejszych elementach, w tym celu wszelkie zakłócenia w TG5 Pro RGB szybko znikają z pola widzenia. Zasilacz, dyski twarde i dyski SSD można łatwo ukryć w tunelu zasilającym i za tacką płyty głównej. Okablowanie znika poprzez łatwo dostępne przepusty kablowe, gwarantując za każdym razem porządek.

Dane techniczne:
Format: ATX
Gniazda na karty rozszerzeń:
7
Pomalowana w środku:

Beznarzędziowa instalacja:
System do uporządkowania kabli:
Panel boczny Szkło hartowane: Szkło hartowane

Waga i wymiary:
Waga:
8,5 kg
Wymiary (dł. x sz. x w.): 45,2 x 21,5 x 46,5 cm

Kompatybilność RGB
Typ: Adresowalne
Porty: 8
Kontrola ręczna: 20 trybów
Kompatybilność z płytami głównymi: MSI Mystic Light Sync, ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion Ready, ASRock Polychrome Sync
Wyjścia piny RGB: 5V-D-G & 5V-D-coded-G

Maks. Miejsca na dyski i napędy
3,5″: 3
2,5″: 4

Porty
USB 3.0 (góra): 2
USB 2.0 (góra): 2
Audio (góra):

Konfiguracja wentylatorów
Panel przedni:
3x 120 mm Adresowalny wentylator RGB (w zestawie) lub Chłodnica (opcjonalnie)*
Panel tylni: 1x 120 mm Adresowalny wentylator RGB (w zestawie)
Panel górny:
3x 120 mm lub 2x 140 mm wentylator (opcjonalnie)

Kompatybilność
Płyta główna:
Mini-ITX, Micro-ATX, ATX
Maks. długość karty graficznej:
40,0 cm
Maks. wysokość chłodzenia na procesor: 16,7 cm
Maks. długość zasilacza: 20,5 cm
Maks. grubość chłodnicy (przód): 5,2 cm

Opakowanie zawiera:
TG5 Pro RGB
Zestaw akcesoriów
Instrukcja

Prawdopodobna cena detaliczna w Polsce: 379 zł
Dostępność: dystrybutor na Polskę Wave Distribution, Veracomp
Strona producenta: http://pl.sharkoon.com/product/29105
Video: https://www.youtube.com/watch?v=tW7CejJoQik

Pozostałe informacje:
* Zamiast wentylatorów można zainstalować opcjonalne radiatory
Kod kreskowy: 4044951029105

Spis treści: Obudowa Sharkoon TG5 RGB w wersji PRO

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

DragonPower