0
Opublikowano 14 listopada 2019 w Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Sharkoon REV200 – REVolucja wśród obudów
 
 

Sharkoon REV200 – REVolucja wśród obudówREV200 to najnowsza obudowa od niemieckiej marki Sharkoon, prezentująca zupełnie świeże podwozie. Jej przód pozostał klasyczny z trzema wentylatorami RGB 120 mm za przezroczystym panelem, natomiast tył jest bardziej intrygujący z dwoma wentylatorami, RGB i … brakiem wspornika PCI! Jest to więc budka stworzona dla graczy, którzy mają duże wymagania dotyczące komponentów i potrzebują innowacyjnych rozwiązań.

Po raz pierwszy, karty graficzne można zainstalować pionowo wokół płyty głównej, gdyż została obrócona o 90 stopni, a duże przepusty kablowe, przedział kablowy w górnym panelu i wielofunkcyjny tunel w dolnej części gwarantują, że tylko ważne elementy są podświetlane.

W obudowie da się pomieścić duże karty graficzne o długości do 32,3 cm, które korzystają z siedmiu wsporników PCI i chłodzenie procesorów o wysokości do 16,5 cm. Konsekwencją jest usunięcie tradycyjnej klatki HDD, zastąpionej dwiema klatkami, gdzie umieścimy dysk 3,5 cala i dysk 2,5 cala, a także dwa dyski 2,5 cala za płytą główną. Maksymalnie możemy włożyć sześć dysków – czego chcieć więcej?

Możemy również zainstalować z przodu chłodzenie do 360 mm, wyjmując pierwszą klatkę dysku twardego, a z tyłu radiator 240 mm. Pięć oryginalnie zainstalowanych wentylatorów oraz ich rozmieszczenie już na samym starcie pozwalają na przepływ powietrza bezpośrednio na kartę graficzną i efektywny transport przez tylną część budki. Jednocześnie filtry przeciwpyłowe chronią każdy wlot powietrza do środka. Daje to świetne chłodzenie środka.

Adresowalne oświetlenie RGB wentylatorów jest kontrolowane przez koncentrator, który podłączymy do dedykowanego przycisku lub płyty głównej w celu skonfigurowania synchronizacji. Dodatkowo REV200 jest wyposażony w wyjątkowo elegancki panel boczny wykonany ze szkła hartowanego, dzięki czemu nie ma widocznych śrub patrząc bezpośrednio z boku. Daje to piękny widok i maksymalne podświetlenie. O co więcej możesz prosić?

Przesunięto panel boczny z hartowanego szkła na prawą stronę, co jest rzadkością w budkach. Pozwala to użytkownikowi ustawić PC po lewej stronie biurka i zoptymalizowaną konfigurację w celu lepszego wykorzystania miejsca na biurku.

Przestrzeń pod górną pokrywą? Na górze znajduje się przestronny schowek na kabel do podłączenia płyty głównej i karty zewnętrznej, zapewniając zorganizowane zarządzanie kablami. Co więcej panel ma magnetyczną osłonę ułatwiającą dostęp do przedziału kablowego i chroniącą przed brudem i kurzem.

REV200 to rozwiązanie dla graczy, którzy szukają efektywnej obudowy, dużo przestrzeni i ciekawych funkcji w przystępnej cenie.

Dane techniczne:
Ogólne

Format: ATX
Gniazda na karty rozszerzeń: 7
Pomalowana w środku: ✓
Beznarzędziowa instalacja: ✓
System do uporządkowania kabli: ✓
Panel boczny: Szkło hartowane
Kod EAN 4044951028160

Waga i wymiary
Waga: 9,0 kg
Wymiary (dł. x sz. x w.): 48,4 x 21,5 x 48,5 cm

Kompatybilność RGB
Typ: Adresowalne
Porty: 8
Kontrola ręczna: 14 trybów
Kompatybilność z płytami głównymi: MSI Mystic Light Sync, ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion Ready, ASRock Polychrome Sync
Wyjścia piny RGB: 5V-D-G & 5V-D-coded-G

Maks. miejsca na dyski i napędy
3,5″: 2
2,5″: 4

Porty
USB 3.0 (góra): 2
USB 2.0 (góra): 2
Audio (góra): ✓

Konfiguracja wentylatorów
Panel przedni: 3x 120 mm Adresowalny wentylator RGB (w zestawie) lub Chłodnica (opcjonalnie)*
Panel tylni: 2x 120 mm Adresowalny wentylator RGB (w zestawie) lub Chłodnica (opcjonalnie)*

Kompatybilność
Płyta główna: Mini-ITX, Micro-ATX, ATX
Maks. długość karty graficznej: 32,3 cm**
Maks. wysokość chłodzenia na procesor: 16,5 cm
Maks. długość zasilacza: 20,0 cm
Maks. grubość chłodnicy z wentylatorem (tylni): 6,0 cm
Maks. grubość chłodnicy z wentylatorem (przód): 6,4 cm

Opakowanie zawiera
REV200
Zestaw akcesoriów
Instrukcja

Pozostałe informacje
* Zamiast wentylatorów można zainstalować opcjonalne radiatory
** 28,5 cm dla slotów rozszerzeń (Mini-ITX) nad tunelem zasilającym

Przypuszczalna cena detaliczna: 449 zł brutto
Dostępność: dystrybutor na Polskę Wave Distribution, Veracomp
Video:https://www.youtube.com/watch?v=m9l3mo54EIk
Facebook producenta:http://www.facebook.com/SharkoonNewsPolska/

Spis treści: Sharkoon REV200 – REVolucja wśród obudów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

DragonPower