Polecane
 

Portal komputerowy » LGA1155 » Test Gigabyte Z77MX-D3H TH – mały może więcej » Strona 2

Test Gigabyte Z77MX-D3H TH – mały może więcej

 

 
Opinia
 

Gniazdo:
 
Cena:
 
Producent:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
10 total ratings

 

Plusy


+ Obsługa procesorów Sandy Bridge i Ivy Bridge
+ PCI-E 3.0
+ Obsługa USB 3.0/SATAIII przez chipset Intel Z77
+ OC (jak na przeznaczenie)

Minusy


-drugi port PCI-E przynosi więcej szkody niż pożytku


Kilka słów o teście

Gigabyte Z77MX-D3H TH to odświeżona wersja płyty Z77MX-D3H, którą mieliśmy okazję testować. Wprowadzając nowy model producent dodał do niego dwa porty Thunderbolt. Są to swego rodzaju odpowiedniki złączy USB. Na razie jednak ten standard nie jest popularny, co nie znaczy, że nie potrzebny. Jego zaletą jest międzi innymi przepustowość na poziomie 20Gb/s (dla porównania USB 3.0 – 5Gb/s).

0
Opublikowano 21 listopada 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Gigabyte Z77MX-D3H TH oględziny laminatu

Testowana płyta główna została zapakowana w standardowe dla Gigabyte opakowanie, na którym znalazły się informacje reklamowe oraz specyfikacja produktu.

7303_big

Sekcja zasilania pracuje w schemacie 4 + 2 (CPU i iGPU). Część chłodzona jest przez dość duży radiator przymocowany kołkami. Warto wspomnieć, że Gigabyte użyło wyłącznie japońskich kondensatorów, także nie ma co się martwić o trwałość płyty. Na zdjęciu widać też, że w rogu umiejscowiono 4-o pinowe gniazdo zasilania procesora. Nie powinno być problemów z jej podłączeniem w obudowie.

gigabyte z77mx d3h th 1

 

 

Po drugiej stronie laminatu są położone 4 banki pamięci RAM, dość daleko od gniazda procesora, dlatego nie powinny być zasłaniane przez schładzacz CPU.

gigabyte z77mx d3h th 2

Nie mamy zastrzeżeń co do radiatora na mostku PCH. Mimo tego, że trzyma się na dwóch kołkach, to wydaje nam się, że dobrze będzie się wywiązywał z powierzonego mu zadania.

gigabyte z77mx d3h th 6

Na dole płyty głównej umieszczono dwa sloty PCI-Express x16 (elektrycznie x16/x4). Niestety w tym wypadku jest to tylko pokaz możliwości, aby płyta główna wyglądała ładnie na papierze. Nikt poważny nie będzie robił SLI/CF w trybie x4 na płycie mATX..

gigabyte z77mx d3h th 3

Niestety nie znajdziemy czytnika kodów POST, szczególnie pomocnego przy wykrywaniu błędów. Za to możemy podłączyć aż trzy urządzenia ze złączem USB.

gigabyte z77mx d3h th 4

 

Producent zdecydował się udostępnić użytkownikom 6 portów SATA, z tego dwa w wersji 3.0 – naszym zdaniem wystarczająco.

gigabyte z77mx d3h th 8

 

Na tylnym panelu umiejscowiono 6 złączy USB (2 w wersji 3.0), jeden port PS2, dwa złącza Thunderbolt, po jednym DVI, HDMI i D-SUB, jeden port Ethernet, 5 wyjść Jack, oraz jedno złącze Digtal Audio.

 

 

gigabyte z77mx d3h th 7

 

Spis treści: Test Gigabyte Z77MX-D3H TH – mały może więcej

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)