Polecane
 

Portal komputerowy » LGA1155 » Test Gigabyte Z77MX-D3H TH – mały może więcej » Strona 7

Test Gigabyte Z77MX-D3H TH – mały może więcej

 

 
Opinia
 

Gniazdo:
 
Cena:
 
Producent:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
10 total ratings

 

Plusy


+ Obsługa procesorów Sandy Bridge i Ivy Bridge
+ PCI-E 3.0
+ Obsługa USB 3.0/SATAIII przez chipset Intel Z77
+ OC (jak na przeznaczenie)

Minusy


-drugi port PCI-E przynosi więcej szkody niż pożytku


Kilka słów o teście

Gigabyte Z77MX-D3H TH to odświeżona wersja płyty Z77MX-D3H, którą mieliśmy okazję testować. Wprowadzając nowy model producent dodał do niego dwa porty Thunderbolt. Są to swego rodzaju odpowiedniki złączy USB. Na razie jednak ten standard nie jest popularny, co nie znaczy, że nie potrzebny. Jego zaletą jest międzi innymi przepustowość na poziomie 20Gb/s (dla porównania USB 3.0 – 5Gb/s).

0
Opublikowano 21 listopada 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Płyta Gigabyte Z77MX-D3H TH wywarła na nas całkiem pozytywne wrażenie, mimo tego, że nie jest idealna. Przede wszystkim pomimo tylko 4 faz odpowiedzialnych za zasilanie CPU umożliwia wysokie podkręcenie procesora, co dla wielu osób może być kluczową kwestią. Dopełnieniem tego jest przemyślany, prosty w obsłudze i intuicyjny BIOS ułatwiający OC.

Nie można zapomnieć także o czterech bankach pamięci RAM, 6 portach SATA, czy dwóch złączach Thunderbold. Dzięki temu płyta umożliwia duże możliwości modernizacji komputera oraz gotowość pod przyszłe standardy.

Plusem są także technologie, czy rozwiązania Gigabyte – takie jak Ultra Durable 4, które zwiększa wytrzymałość płyty na uszkodzenia mechaniczne lub DualBios utrudniający uszkodzenie płyty przy flashowaniu BIOSu.

Według nas drugie gniazdo PCI-E w ogóle nie powinno się na laminacie pojawić. Przynosi to więcej szkody niż pożytku. Nikt poważny nie będzie robił SLI/CF na płycie mATX w trybie x16/x4.  Konsekwencją umieszczenia dwóch gniazd PCI-E jest to, że górne złącze (x16) jest wyżej niż w typowej płycie głównej, przez co PCB karty graficznej może zahaczać o chłodzenie procesora. Za to drugi, niższy jest położony tak nisko, że wentylatory GPU (dodajmy – pracującego w trybie x4) będą się „dusić”, bo nie będą miały skąd brać powietrza. Nie jest to duży problem – mało kto będzie montował duży cooler CPU na płycie mATX.

Testowana płyta główna została wyceniona na około 370zł. Naszym zdaniem jest to dość atrakcyjna cena.

Naszym zdaniem płyta Gigabyte Z77MX-D3H zasłużyła na ocenę 4,5/5 oraz rekomendację w kategorii doskonała innowacja.

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Gigabyte logo

 

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Test Gigabyte Z77MX-D3H TH – mały może więcej

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)