3
Opublikowano 19 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Porady » Przywracanie lub aktualizacja sterowników
 
 

Przywracanie lub aktualizacja sterowników


W trosce o swój system na pewno instalujesz najnowsze aktualizacje i sterowniki. Mają one duży wpływ na stabilność i wydajność komputera. Szczególnie jest to ważne jak kupujemy stosunkowo nowy produkt, najczęściej pojawiający się przedwcześnie na skutek działań marketingowych konkurencji. Szczególnie warto instalować nowe sterowniki do kart graficznych, które zawierają optymalizacje do wielu gier komputerowych, w tym takich które dopiero wchodzą na rynek. Są jednak wyjątki od tej zasady, przykładowo dla starszych kart graficznych (nVidia GeForce 2,3,4 oraz ATI 7500,8500,9xx0 ) nie zalecane jest instalowanie najnowszych driverów. Przyczyną jest fakt, że dana karta już miała za sobą lata świetności i w najnowszych sterownikach nie jest już wspierana. Co prawda producent pisze, że sterowniki są kompatybilne ze starszą wersją sprzętu, ale to wcale nie znaczy, że są dla nich przeznaczone! W tym wypadku prawdopodobnie nie zanotowałbyś wzrostu wydajności grafiki – a wręcz przeciwnie jej spadek. Jeżeli lubisz eksperymenty możesz instalować sterowniki Beta, nie są to do końca stabilne drivery, ale w wypadku gdy mamy problem z aktualną wersją sterowników możemy je zainstalować.

Tu znajdziesz listę stron, na których znajdziesz sterowniki dla Twojego sprzętu.

Przywracanie starszej wersji sterownika

Jeżeli zainstalowany sterownik okazał się wadliwy możesz przywrócić poprzednią wersje. Otwórz Panel sterowania | System. Teraz przejdź do zakładki Sprzęt i kliknij na Menedżer urządzeń. Kliknij dwa razy na nazwę urządzania, dla którego zainstalowałeś niestabilny driver. Zobaczysz nowe okno, w którym kliknij na przycisk Przywróć sterownik.

Spis treści: Przywracanie lub aktualizacja sterowników

Click to rate this post!
[Total: 46 Average: 2.9]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.