Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Arctic Accelero Hybrid II – 120 – test chłodzenia wodnego przeznaczonego dla karty graficznej » Strona 3

Arctic Accelero Hybrid II – 120 – test chłodzenia wodnego przeznaczonego dla karty graficznej

 

 
Opinia
 

Kategoria: ,
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
20 total ratings

 

Zalety


+wydajność
+kultura pracy (na sensownych obrotach)
+łatwy montaż
+w komplecie pasta termoprzewodząca i termalpady
+chłodzi układy po drugiej stronie PCB

Wady


- brak radiatorków pamięci w komplecie
- nie chłodzi układów na awersie


Kilka słów o teście

Rynek kompaktowych chłodzeń wodnych należy do procesorów. Co jednak powiecie na „gotowca” przystosowanego do chłodzenia… karty graficznej? Takich zestawów na rynku nie ma wiele. Jednym z nich jest właśnie Arctic Accelero Hybrid II – 120, którego otrzymaliśmy do testów. Zapraszamy!

0
Opublikowano 6 lipca 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Montaż

Zmiana chłodzenia może powodować utratę gwarancji!

Tutaj należy wspomnieć, że trzeba przed zabraniem się do demontażu fabrycznego układu chłodzenia, uziemić się – na przykład dotykając ręką powierzchni kaloryfera. Będziemy mieć przez długi czas kontakt z wrażliwym na wyładowania elektrostatyczne PCB i odsłoniętym chipsetem.

Na początku odkręć wszystkie śrubki znajdujące się na odwrocie karty graficznej. Warto robić to delikatnie, bo być może kiedyś będziemy musieli wysłać kartę do serwisu. Jeśli nie było na niej plomby to przy nienaruszonych „główkach” śrubek istnieje bardzo duża szansa, że karta zostanie przyjęta do naprawy. Demontaż wykonujemy na płaskiej powierzchni, trzymając śrubokręt pod kątem prostym. Ograniczymy w tym momencie możliwość przypadkowego obsunięcia się narzędzia i porysowania laminatu.accelero_xtreme_iv_6

accelero_xtreme_iv_7
Po odkręceniu wszystkich śrubek, delikatnie podnosimy PCB, odpinamy wentylator i możemy przejść do wytarcia starej pasty termoprzewodzącej, którą usuwamy delikatnie. Gdy jednak chłodzenie nie chce odejść od procesora, należy delikatnie podgrzać powierzchnię coolera. Pasty na bazie silikonu rozszerzają się pod wpływem temperatury i łatwiej odchodzą od powierzchni metalowej/chipsetu.

accelero_xtreme_iv_8

accelero_xtreme_iv_9

Teraz czas zdemontować radiator pamięci i wymienić znajdujące się pod nim taśmy termoprzewodzące lub zamontować nowe (jeśli takowe wcześniej nabyliśmy). W naszym przypadku trzeba było odkręcić dwie śrubki znajdujące się na śledziu.

accelero_xtreme_iv_11

accelero_xtreme_iv_10

 

 

Kolejnym krokiem jest odpowiednie wkręcenie śrubek do bloko-pompki. W instrukcji obsługi dobrze jest objaśnione, w które miejsca trzeba je wkręcić dla danej karty. W naszym przypadku wyglądało to tak.

arctic accelero hybrid ii 4

Smarujemy rdzeń pastą termoprzewodzącą i nakładamy PCB na blokopomkę.

Na zewnętrznej stronie płytki drukowanej kładziemy plastikową folię, która znalazła się w opakowaniu. Następnie będzie potrzebny nam marker. Musimy zaznaczyć nim, w którym miejscu są zamontowane układy scalone (pamięci, chipy, itd.), a potem to miejsce wyciąć. Wtedy nakładamy na nie taśmę termoprzewodzącą.

arctic accelero hybrid ii 5

accelero_xtreme_iv_15

Teraz nakładamy masywny, czarny radiator. Jeśli wszystko jest w porządku możemy go też przykręcić. Na śrubki nakładamy specjalne dystanse, a potem holder i dokręcamy. Zalecamy wkręcanie na krzyż, ponieważ rozprowadzi to dokładnie pastę.

 

arctic accelero hybrid ii 6

arctic accelero hybrid ii 7

arctic accelero hybrid ii 8

arctic accelero hybrid ii 9

Teraz musimy przykręcić wentylator. Na tym etapie warto wyposażyć się w cienku śrubokręt.

arctic accelero hybrid ii 2

Następnie musimy przykręcić chłodnicę do obudowy, my zdecydowaliśmy się ją zamontować na dole obudowy.

arctic accelero hybrid ii 10

 

W naszym przypadku to już wszystko. Jeśli jednak wasza karta się zbytnio dogina można skorzystać ze specjalnej podpórki dołączonej do zestawu.

 

arctic accelero hybrid ii 11

Spis treści: Arctic Accelero Hybrid II – 120 – test chłodzenia wodnego przeznaczonego dla karty graficznej

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)