Portal komputerowy » dyski przenośne » Test Seagate GoFlex Slim 500 GB – smukłość, elegancja, wydajność

Test Seagate GoFlex Slim 500 GB – smukłość, elegancja, wydajność

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 4.5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
4.5/5


 

Zalety


+ Elegancka, odporna na zarysowania obudowa + Niewielkie rozmiary + Dodatkowe oprogramowanie + Kompatybilność ze standardem SATA USM + Czasy dostępu

Wady


- Cena


Kilka słów o teście

Firma Seagate w swojej ofercie posiada całkiem ciekawy produkt z funkcją backupu danych o nazwie GoFlex Slim. Dysk ten jest eleganckim, zgrabnym, a dzięki USB3.0 szybkim urządzeniem, które z pewnością przypadnie do gustu niejednemu fanowi gadżetów i estetom.

0
Opublikowano 12 listopada 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wraz z rozwojem technologii rozmiar i ilość plików przechowywanych na naszych dyskach rośnie w zastraszającym tempie.  Często na naszych wirujących talerzach, przechowywane są ważne dane. Dla jednych mogą być to zdjęcia, dla innych dokumenty, nad którymi użytkownik pracował kilka miesięcy. Co się stanie kiedy dysk, na którym przechowywane są wspomniane dane, ulegnie awarii? Odzyskanie ich z takiego dysku samemu jest wręcz niemożliwe, a firmy specjalizujące się w naprawach uszkodzonych dysków twardych każą sobie słono płacić.

Aby zaoszczędzić sobie czasu, nerwów i pieniędzy warto od czasu do czasu wykonywać kopie zapasowe najważniejszych danych. Sprawa jest prosta, jeżeli chodzi o pliki o łącznej wadze nie przekraczającej  pojemności pendrive’ a czy płyty DVD. Jeżeli zaś pliki ważą znacznie więcej, warto zaopatrzyć się w zewnętrzny dysk twardy.

Firma Seagate w swojej ofercie posiada całkiem ciekawy produkt z funkcją backupu danych o nazwie GoFlex Slim, którego miałem okazję przetestować. Dysk ten, jak zapewnia producent, ma być eleganckim, zgrabnym, a dzięki USB3.0, również szybkim urządzeniem, przeznaczonym głównie estetykom oraz prawdziwym gadżeciarzom. Jak sprawuje się dysk w praktyce? Dowiecie się tego z poniższej recenzji.

Spis treści: Test Seagate GoFlex Slim 500 GB – smukłość, elegancja, wydajność

4estR
 
Były redaktor Tweaks.pl. Specjalizacja w sprzęcie takim jak: - Smartfony - Monitory - Notebooki, Netbooki, Ultrabooki - Podzespoły bazowe komputera. - Sieć przewodowa i bezprzewodowa.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)