Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Karty graficzne » Palit GTX 750 Ti StormX Dual – test mocno podkręconej karty graficznej » Strona 2

Palit GTX 750 Ti StormX Dual – test mocno podkręconej karty graficznej

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
59 total ratings

 

Zalety


+ niezła wydajność w rozdzielczości fullHD
+ 3 lata gwarancji
+ 2GB pamięci RAM
+ bardzo niski pobór energii
+ dobry system chłodzenia
+ wysoka kultura pracy
+ niezła cena
+bardzo wysokie fabryczne podkręcenie...

Wady


-... które powoduje, że karty za wyżej nie podkręcimy
- dodatkowe wyposażenie mogłoby być bogatsze


Kilka słów o teście

AMD w swojej ofercie posiada jeszcze karty graficzne z 2011-2012 roku (mowa tutaj o odświeżonych Radeonach 7970, 7950, 7870, 7850). Nvidia również oferuje odświeżane konstrukcje, lecz jednak nie jest ich tak dużo (GTX 680 i GTX 670). Dziś chcielibyśmy wam przedstawić pierwszą kartę od Nvidii, opartą na nowej architekturze (Maxwell). A dokładnie model Palit GTX 750 Ti. Maxwell jako następca Keplera charakteryzuje się zwiększoną sprawnością energetyczną. Czy taka sprawność przełoży się na wyniki w overclockingu, przekonamy się z recenzji.

0
Opublikowano 11 września 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Palit GTX 750 Ti StormX Dual – prezentacja

Sampel który otrzymaliśmy gościł już w wielu redakcjach, dlatego pudełko nie jest w najlepszym stanie. Na jego pierwszym planie nadrukowano dwie turbiny, które wyglądają jak połączenie „śmigieł” używanych w referencyjnych wersjach kart graficznych z turbinami z samolotów. Generalnie opakowanie wygląda nieźle i leżąc na półce może przykuć uwagę potencjalnego klienta.

Palit StormX Dual GTX750 Ti pudelko

Sama karta prezentuje się całkiem ładnie, system chłodzenia składa się z dwóch wentylatorów zamkniętych w estetycznie wyglądającej obudowie z kremowymi wstawkami. Konstrukcja sprawia wrażenie solidnej.

Palit StormX Dual GTX750 Ti

Szybki rzut oka na płytę drukowaną ukazuje wiele ciekawych informacji. Po pierwsze PCB jest znacznie krótsze niż karta graficzna – zostało ono przedłużone przez system chłodzenia. Po drugie nie ma tutaj wtyczki dodatkowego zasilania (choć na laminacie widać na nią miejsce), co oznacza, że karcie graficznej będzie musiał wystarczyć prąd dostarczany ze slotu PCI-Express (które według specyfikacji jest w stanie przesłać 300W). Po trzecie: niestety na jednej śrubce od chłodzenia naklejono plombę gwarancyjną. Co za tym idzie w testowanej karcie graficznej nie wymienimy pasty termoprzewodzącej czy systemu chłodzenia bez utraty gwarancji. Trochę szkoda, ale cóż.

Palit StormX Dual GTX750 Ti karta graficzna sledz 3

Palit StormX Dual GTX750 Ti

Na śledziu zamieszczono port mHDMI, D-SUB i DVI. Szkoda, że nie zdecydowano się umieścić pełnoprawnego portu HDMI, lub chociaż dodać do zestawu przejściówki mHDMI->HDMI 🙂

Palit StormX Dual GTX750 Ti śledź

Spis treści: Palit GTX 750 Ti StormX Dual – test mocno podkręconej karty graficznej

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)