Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Karty graficzne » Palit GTX 750 Ti StormX Dual – test mocno podkręconej karty graficznej » Strona 6

Palit GTX 750 Ti StormX Dual – test mocno podkręconej karty graficznej

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
58 total ratings

 

Zalety


+ niezła wydajność w rozdzielczości fullHD
+ 3 lata gwarancji
+ 2GB pamięci RAM
+ bardzo niski pobór energii
+ dobry system chłodzenia
+ wysoka kultura pracy
+ niezła cena
+bardzo wysokie fabryczne podkręcenie...

Wady


-... które powoduje, że karty za wyżej nie podkręcimy
- dodatkowe wyposażenie mogłoby być bogatsze


Kilka słów o teście

AMD w swojej ofercie posiada jeszcze karty graficzne z 2011-2012 roku (mowa tutaj o odświeżonych Radeonach 7970, 7950, 7870, 7850). Nvidia również oferuje odświeżane konstrukcje, lecz jednak nie jest ich tak dużo (GTX 680 i GTX 670). Dziś chcielibyśmy wam przedstawić pierwszą kartę od Nvidii, opartą na nowej architekturze (Maxwell). A dokładnie model Palit GTX 750 Ti. Maxwell jako następca Keplera charakteryzuje się zwiększoną sprawnością energetyczną. Czy taka sprawność przełoży się na wyniki w overclockingu, przekonamy się z recenzji.

0
Opublikowano 11 września 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Palit wykonał kawał dobrej roboty w tworzeniu własnej wersji karty GTX 750 Ti. Producent zadbał o odpowiednie chłodzenie przez co temperatury są niskie, a kultura pracy wysoka. Jeśli chodzi zaś o taktowanie, to model który otrzymaliśmy do testów został już na starcie bardzo wysoko podkręcony – taktowanie rdzenia wynosi nawet 1300-1350MHz. Niestety tak wysokie fabryczne taktowania skutkują tym, że dodatkowo podkręcając testowaną kartę nie będziemy mogli liczyć na kolosalny wzrost wydajności. Mimo wszystko niewielką moc można uszczypnąć.

Najnowsza architektura Nvidii – Maxwell jest bardzo energooszczędna, dzięki czemu karcie graficznej wystarczy prąd dostarczany przez slot PCI-Express. Niski pobór prądu skutkuje również niewielkim wydzielaniem energii w postaci ciepła, co oznacza, że kartę może się nieźle nadać do małych komputerów. W obudowach HTPC każde zmniejszenie wydzielanej ilość ciepła jest na wagę złota.

Kartę graficzną Palit GTX 750 Ti StormX Dual możemy obecnie kupić za około 550zł. Najtańsze 2GB wersje GTX 750 Ti obecnie są wyceniane na około 500zł, a najdroższe – 600zł. Biorąc pod uwagę bardzo dobre chłodzenie, niezłą kulturę pracy, bardzo wysokie fabryczne podkręcenie i 3-letnią gwarancję możemy z czystym sumieniem polecić testowany produkt. Palit GTX 750 Ti StormX Dual otrzymuje od redakcji Tweaks.pl ocenę 5/5 oraz aż 3 rekomendacje w kategorii doskonała cena/wydajność, doskonała jakość i kultura pracy. Tym samym Tweaks.pl rekomenduje zakup tej karty.

 

Palit GTX 750 Ti StormX dualrekomendacja-tweaks-jakoscKultura-pracy

 

 

Sprzęt do testów dostarczył:

logo palit Palit GTX 750 Ti StormX dual

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Palit GTX 750 Ti StormX Dual – test mocno podkręconej karty graficznej

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)