Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Reeven Hans i Reeven Justice – test „egzotycznych” chłodzeń CPU » Strona 6

Reeven Hans i Reeven Justice – test „egzotycznych” chłodzeń CPU

 
Reeven Justice Reeven Hans
Reeven Justice Reeven Hans
Reeven Justice Reeven Hans

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena: ,
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
13 total ratings

 Kilka słów o teście

Z firmą Reeven mieliśmy już raz do czynienia. Jej produkty wywarły na nas niezłe wrażenie. Jak będzie tym razem? Przekonamy się z recenzji.

0
Opublikowano 18 sierpnia 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy

Niestety nasz egzemplarz procesora i5 2500K odszedł w zaświaty. Z tegoż powodu musieliśmy się wyposażyć w inną „sztukę”, bowiem procesory z serii Haswell średnio nadają się do testowania chłodzeń, ale o tym później.

temperatura reeven justice hans oc i5 2500K

Jak widać chłodzenia poradziły sobie świetnie, temperatury są naprawdę niskie, na poziomie droższych coolerów konkurencji. Z uwagi na ostatnie upały zdecydowaliśmy się prezentować na wykresach deltę, czyli inaczej mówiąc przyrost, w tym wypadku temperatury. Aby sprawdzić jak chłodzenie poradzi sobie w normalnych warunkach wystarczy do wyniku dodać 23 st. C (temperatura pokojowa).

temperatura reeven justice hans oc i5 4690K

Jak wcześniej wspominaliśmy procesory Haswell ze względu na małą powierzchnię rdzenia oraz fabrycznie dodaną pastę pod IHS-em potrafią się bardzo mocno rozgrzać. Do codziennego użytku nie zaleca się przekraczać 80 st. Celsjusza, a podczas testów ok. 90-95C. Za niezaliczenie testu uznajemy przekroczenie 100 st. Celsjusza – bariery od której pojawia się zjawisko zwane throttlingiem, czyli po prostu zmniejszenie częstotliwości procesora.

Oba testowane chłodzenia ukończyły test z wynikiem 73 stopni Celsjusza, czyli w temperaturze pokojowej osiągnęłyby wynik 96 st. Celsjusza.

test glosnosci reeven hans justice 12v 7v 5v

Chłodzenia z wentylatorem ustawionym na 12V będą słyszalne, aczkolwiek nie jest to jakiś szczególnie irytujący poziom. Lepiej zejść do około 1000-1100rpm, zwłaszcza, że nie zaowocuje to dużym spadkiem wydajności. Uważni czytelnicy zauważyli zapewne, że chłodzenie Reeven Hans jest odrobinę głośniejsze względem droższego brata – Reeven Justice. Specyfikacja techniczna podaje, że w obu konstrukcjach zastosowano wentylator pracujący z prędkością 1500rpm. Tymczasem „śmigło” w chłodzeniu Reeven Hans (przynajmniej w naszym samplu) pracowało z wyższą prędkością – 1800rpm. Nie wiemy czy jest to błąd w specyfikacji, czy może ktoś po prostu pomylił się w fabryce.

Spis treści: Reeven Hans i Reeven Justice – test „egzotycznych” chłodzeń CPU

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)