Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Shuttle XS35V4 – test interesującego Slim PC » Strona 3

Shuttle XS35V4 – test interesującego Slim PC

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
4 total ratings

 

Zalety


+cztery rdzenie
+bezgłośny
+niezły design
+dość bogaty komplet wyjść
+ciekawy pomysł z USB wewnątrz obudowy
+niski pobór energii
+możliwość instalacji dwóch dysków

Wady


-brak istotnych


Kilka słów o teście

Shuttle jest na rynku już ponad 30 lat. Aktualnie firma może się pochwalić przede wszystkim bogatym portfolio wszelkich rodzajów komputerów. Od All-In-One przez Mini PC do Slim PC. I właśnie ten ostatni otrzymaliśmy od tej tajwańskiej firmy do testów. Dokładniej model XS35V4. Zapraszamy do lekturty!

0
Opublikowano 16 marca 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Rzut oka do wnętrza

Na początku chcieliśmy wspomnieć, że sercem całego komputera jest procesor Intel Celeron J1900. Jest to układ o nazwie kodowej Bay Trail-D bazujący na podstawce 1170. Procesor jest taktowany zegarem 2GHz (maksymalnie 2,41GHz w trybie Turbo). Intel wyposażył J1900 w cztery rdzenie oraz 2MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Współczynnik wydzielanego ciepła określono na nie wiele ponad.. 10W. Procesor wyprodukowano w 22nm procesie technologicznym. Niestety jest to model BGA, czyli wlutowany na stałe w płytę główną. W procesorze znajduje się także układ graficzny Intel HD Graphics o taktowaniu 688 MHz (854 MHz w trybie Turbo)

Shuttle xs35v4 intel j1900

Dostęp do wnętrza zabezpieczony jest jedną śrubką. Na szczęście (dla ciekawskich użytkowników) bez plomby gwarancyjnej. Z resztą byłoby to lekko mówiąc dziwne, bo w sprzedaży znajduje się wersja bez dysku twardego i pamięci RAM, która siłą rzeczy „wymusza” otwarcie obudowy.

shuttle xs35v4 8

Tak czy inaczej płyta główna wygląda jak żywcem wyjęta z netbooka – ma wymiary ok. 10 x 15cm! Jej znaczną część zasłania dość duży radiator procesora. Zwolniono sporo miejsca na dysk. Przewidziano możliwość instalacji tylko jednej kości RAM oraz zamontowano kartę WiFi.

shuttle xs35v4 10

Natomiast druga strona jest przeznaczona do instalacji napędu DVD (lub ze specjalną przejściówką drugiego dysku twardego) oraz np. modemu USB.

 shuttle xs35v4 5

Cały komputer wraz z zainstalowanym dyskiem i pamięcią RAM wygląda następująco:

shuttle xs35v4 11

Spis treści: Shuttle XS35V4 – test interesującego Slim PC

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)