Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Shuttle XS35V4 – test interesującego Slim PC » Strona 6

Shuttle XS35V4 – test interesującego Slim PC

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
4 total ratings

 

Zalety


+cztery rdzenie
+bezgłośny
+niezły design
+dość bogaty komplet wyjść
+ciekawy pomysł z USB wewnątrz obudowy
+niski pobór energii
+możliwość instalacji dwóch dysków

Wady


-brak istotnych


Kilka słów o teście

Shuttle jest na rynku już ponad 30 lat. Aktualnie firma może się pochwalić przede wszystkim bogatym portfolio wszelkich rodzajów komputerów. Od All-In-One przez Mini PC do Slim PC. I właśnie ten ostatni otrzymaliśmy od tej tajwańskiej firmy do testów. Dokładniej model XS35V4. Zapraszamy do lekturty!

0
Opublikowano 16 marca 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

shuttle xs35v4

Komputer Shuttle można łatwo opisać zdaniem „mała rzecz, a cieszy”. Zastosowanie procesora Intela opartego na oszczędnej architekturze Bay Trail zaowocowało wręcz znikomym poborem energii. Skutkiem tego jest niska ilość oddawanego ciepła, co z kolei umożliwiło zastosowanie pasywnego chłodzenia. Komputer o ile nie dodamy do niego zwykłego dysku HDD jest bezgłośny! Bardzo dużym plusem jest możliwość instalacji dwóch dysków twardych (choć instalacja drugiego wymaga przejściówki). Cieszy duża ilość złącz, wejść i wyjść, dzięki czemu PC obsłuży całkiem sporą ilość urządzeń. Mądrym rozwiązaniem było umiejscowienie portu USB we wnętrzu obudowy. Umożliwia to podpięcie np. modemu bądź modułu Bluetooth lub po prostu czegoś, czego długo nie będziemy odłączać(czy w celu zabezpieczenia urządzenia, oprócz łącza  Kensington).  Sprytnie rozwiązano także problem z anteną – w obudowie wycięto malutki otwór pozwalający na wyprowadzenie kabla czy antenki. Nieco odmienną kwestią jest wydajność. Ten komputer nie został stworzony do zaawansowanych gier. O ile w niektóre starsze tytuły czy popularne przeglądarkowe gry można bezproblemowo uruchomić w rozdzielczości Full HD (np. GTA Vice City czy CS 1.6) o tyle za sprawą dość niskiej wydajności pojedynczego rdzenia takie GTA San Andreas działa słabo i konieczna jest redukcja rozdzielczości. Ciekawie sprawa ma się jeśli zaś program wykorzystuje cztery rdzenie (np. renderowanie filmu). Wtedy nawet dość wydajny procesor desktopowy Pentium G1610 musi uznać wyższość energooszczędnego Celerona J1900. A jak wygląda cena? Komputer został wyceniony na niewiele, bo około 750zł. Do tego trzeba uzupełnić urządzenie o np. pamięci RAM (150zł na 4GB pamięci RAM DDR3L – DDR3 nie jest wspierane) i kolejne 200zł na dysk twardy. Gotowe do pracy urządzenie to wydatek rzędu 1100zł. W tej cenie możemy zbudować o wiele wydajniejszy PC, ale nie będzie miał on takich wymiarów jak Shuttle XS35V4 i z pewnością nie będzie tak energooszczędny jak testowana przez nas jednostka.  Shuttle XS35V4 otrzymuje od redakcji Tweaks.pl ocenę 5/5 oraz rekomendację w kategorii „Innowacje” za wysoką energooszczędność i niezłą wydajność w kompaktowej obudowie.

 

 

 

Sprzęt dostarczył:

 

Serdecznie dziękujemy

Spis treści: Shuttle XS35V4 – test interesującego Slim PC

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)