Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Shuttle XS35V4 – test interesującego Slim PC » Strona 5

Shuttle XS35V4 – test interesującego Slim PC

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
4 total ratings

 

Zalety


+cztery rdzenie
+bezgłośny
+niezły design
+dość bogaty komplet wyjść
+ciekawy pomysł z USB wewnątrz obudowy
+niski pobór energii
+możliwość instalacji dwóch dysków

Wady


-brak istotnych


Kilka słów o teście

Shuttle jest na rynku już ponad 30 lat. Aktualnie firma może się pochwalić przede wszystkim bogatym portfolio wszelkich rodzajów komputerów. Od All-In-One przez Mini PC do Slim PC. I właśnie ten ostatni otrzymaliśmy od tej tajwańskiej firmy do testów. Dokładniej model XS35V4. Zapraszamy do lekturty!

0
Opublikowano 16 marca 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Pobór prądu, kultura pracy i temperatury

Pobór energii mierzyliśmy miernikiem Voltcraft Energy Logger 4000.

Voltcraft Energy Logger 4000

Shuttle XS35V4 22

Jak widać na powyższym wykresie pecet jest bardzo energooszczędny. Miernik wskazał maksymalnie 18W. To znikoma ilość! Dla porównania żarówki energooszczędne pobierają od 10 do 20W! Tak niskie zapotrzebowanie na prąd poskutkowało niską ilością wydzielanego ciepła. Dzięki temu procesor może być chłodzony pasywnie. I odbywa się to całkiem sprawnie. Po włączeniu komputera temperatura procesora w spoczynku wynosiła ok. 35 st. Celsjusza (na najcieplejszym rdzeniu), po 15 godzinach ta wartość wzrosła do ok. 40 st. Celsjusza, czyli nieznacznie. Postanowiliśmy także w programie OCCT włączyć tryb testowania zasilacza (maksymalne obciążenie CPU i GPU). Po ok. 30 minutach test został przerwany, ponieważ temperatura układu dobiła do 85 st. Celsjusza. Jednak bez obaw – według dokumentacji technicznej Intela J1900 jest w stanie wytrzymać 105 st. Celsjusza. Po wyłączeniu zabezpieczenia w programie OCCT maksymalnie udało nam się zobaczyć 93 st. Celsjusza (test działał ok. 5 godzin).  Czyli mamy jeszcze 13 st. Celsjusza zapasu. 

Spis treści: Shuttle XS35V4 – test interesującego Slim PC

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)