Polecane
 

Portal komputerowy » smartfony » Test Sony Xperia Z3 Compact. Oby więcej takich kompaktowych telefonów. » Strona 7

Test Sony Xperia Z3 Compact. Oby więcej takich kompaktowych telefonów.

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Cena: ,
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
8 total ratings

 

Zalety+ Wysokej klasy wykonanie smartfona,
+ Bardzo długi czas pracy na baterii,
+ Bardzo wysoka wydajność smartfona,
+ Wodoszczelna obudowa,
+ Czytelny w każdych warunkach ekran,
+ Nagrania wideo ze świetną stabilizacją obrazu również przy 4K,
+ Niezłej jakości zdjęcia i mnóstwo dodatkowych trybów aparatu,
+ Wysoka jakość dźwięku na słuchawkach,
+ Frontowe głośniki,
+ Obsługiwane standardy łączności.

Wady- Brak pilota podczerwieni,
- Brak wsparcia NTFS w USB OTG,
- Dystorsja w trakcie filmowania w 4K,
- Matryca aparatu taka sama jak w Xperii Z1,
- Obsługa kart typu nanoSIM,
- Aktywny tryb HDR tylko przy zdjęciach 8 mpx.


Kilka słów o teście

Sony Xperia Z3 Compact to bardzo dobry smartfon, który przypadnie do gustu osobom poszukującym telefonu małego ale bardzo wydajnego. Model ten łączy wszystkie te cechy, a do tego oferuje jeszcze więcej. Bardzo dobre wykonanie, dobry aparat, niezwykłą baterię, ładny wygląd. Zalet jest masa. Cuż więcej chcieć. Zapraszamy na test.

0
Opublikowano 6 października 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Sony Xperia Z3 Compact – aparat i kamera

Smartfon wyposażono w tylny 20,7-megapikselowy aparat wraz z pojedyńczą diodą ledową. Aplikacja domyślnie uruchamia tryb lepszej automatyki, w którym zdjęcia rejestrowane są nie w rozdzielczości 20,7 Mpix (4:3), tylko 8,3 Mpix (16:9). Ta ostatnia rozdzielczość nie jest przy tym przypadkowa, gdyż 3840 x 2160 to nic innego jak 4K/UHD. Tryb lepszej automatyki wyraźnie ustępuje zdjęciom z trybu manualnego. Nadal niestety w tym ostatnim nie wszystko jest dostępne dla 20,7 Mpix i np. chcąc włączyć tryb HDR musimy najpierw obniżyć rozdzielczość do 8 Mpix

sony xperia z3 compact oko aparatu

Do plusów należy zaliczyć przejrzysty interfejs aparatu podzielony na tryby, z przydatnymi ustawieniami dodatkowymi, typu HDR, ISO (zakres 100-12800).

  • rzeczywistość rozszerzona — wykorzystuje scenerię, aby móc rzucać różnymi przedmiotami etc.
  • wiele aparatów — rejestrowanie tej samej scenerii przy użyciu połączonych ze sobą telefonów
  • efekt AR — wykorzystuje fotografowaną płaszczyznę do wyświetlenia przeróżnych scenerii i stworów
  • efekt kreatywny — pozwala na nałożenie efektów kolorystycznych
  • retusz portretu — coś dla pań! Możemy nałożyć na naszą twarz wirtualny makijaż

sony xperia z3 compact aparat 7 sony xperia z3 compact aparat 1 sony xperia z3 compact aparat 2 sony xperia z3 compact aparat 3 sony xperia z3 compact aparat 4 sony xperia z3 compact aparat 5 sony xperia z3 compact aparat 6

Filmy możemy nagrywać w rozdzielczości 4K w 30 klatkach na sekundę (przepływność rzędu 55 Mb/s). Choć czasami wyskakuje komunikat o podwyższonej temperaturze grożącej zamknięciem apilkacji, to nie jest to zjawisko tak nagminne jak w urządzeniach ze Snapdragonem 810. Oprócz tego mamy opcję filmowania w 1080p/720p w 60 lub 30 kl/s. Z przodu znajdziemy szeroko-kątową kamerkę 5 mpx z funkcją rejestrowania selfie grupowych. Przednie oko obiektywu nie ma problemu z wyostrzaniem obrazu na twarzy i radzi sobie dobrze za dnia, oraz względnie dobrze w gorszych warunkach oświetleniowych. Przednie oko kamery również nagrywa w rozdzielczości FullHD co jest dużym plusem.

sony xperia z3 compact opcje video 5 sony xperia z3 compact opcje video 1 sony xperia z3 compact opcje video 2 sony xperia z3 compact opcje video 3 sony xperia z3 compact opcje video 4sony xperia z3 compact komunkat 4K

Jakość wykonywanych zdjęć w sprzyjających warunkach pogodowych jest bardzo dobra. Kolory nie są wyblakłe i nie trzeba toczyć długich walk o ostrość w nawet odrobinę słabiej oświetlonych pomieszczeniach.Zdjęcia posiadają bardzo dużo szczegółów. Gdy natomiast zmieniają się warunki – aparat zaczyna znacznie gorzej sobie radzić. Producent chwali się użyciem trybu ISO o wielkości 12800, który ma pomagać w zdjęciach nocnych. W rzeczywistości tak dobrze to nie działa. Autofokus spełnia swoje zadanie. Zdjęcia nocne generują dużo szumów i mało detali. Tryb HDR też ziała, aczkolwiek kolory bywają zniekształcone względem rzeczywistości – zdjęcia są rozjaśnione. Nam takie efekty akurat nie przypadły do gustu. Telefon posiada fizyczny spust migawki, także pozwala robić zdjęcia pod wodą.

DSC_0084 DSC_0086 DSC_0092 DSC_0096 DSC_0100 DSC_0107  DSC_0120 DSC_0122 DSC_0124 DSC_0111 DSC_0083

DSC_0123 DSC_0127 DSC_0098 DSC_0095

Zdjęcie 4:3 i 16:9

W gruncie rzeczy otrzymujemy ten sam kadr. Zdjęcie 16:9 powinno objąć większy obszar, ale jak widać, aparat przycina wyłącznie fotografię.

4.3 16.9

Przykładowe sample wideo

Spis treści: Test Sony Xperia Z3 Compact. Oby więcej takich kompaktowych telefonów.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)