Polecane
 

Portal komputerowy » smartfony » Test Sony Xperia Z3 Compact. Oby więcej takich kompaktowych telefonów. » Strona 9

Test Sony Xperia Z3 Compact. Oby więcej takich kompaktowych telefonów.

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Cena: ,
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
8 total ratings

 

Zalety+ Wysokej klasy wykonanie smartfona,
+ Bardzo długi czas pracy na baterii,
+ Bardzo wysoka wydajność smartfona,
+ Wodoszczelna obudowa,
+ Czytelny w każdych warunkach ekran,
+ Nagrania wideo ze świetną stabilizacją obrazu również przy 4K,
+ Niezłej jakości zdjęcia i mnóstwo dodatkowych trybów aparatu,
+ Wysoka jakość dźwięku na słuchawkach,
+ Frontowe głośniki,
+ Obsługiwane standardy łączności.

Wady- Brak pilota podczerwieni,
- Brak wsparcia NTFS w USB OTG,
- Dystorsja w trakcie filmowania w 4K,
- Matryca aparatu taka sama jak w Xperii Z1,
- Obsługa kart typu nanoSIM,
- Aktywny tryb HDR tylko przy zdjęciach 8 mpx.


Kilka słów o teście

Sony Xperia Z3 Compact to bardzo dobry smartfon, który przypadnie do gustu osobom poszukującym telefonu małego ale bardzo wydajnego. Model ten łączy wszystkie te cechy, a do tego oferuje jeszcze więcej. Bardzo dobre wykonanie, dobry aparat, niezwykłą baterię, ładny wygląd. Zalet jest masa. Cuż więcej chcieć. Zapraszamy na test.

0
Opublikowano 6 października 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Sony Xperia Z3 Compact – podsumowanie

Sony Xperia Z3 Compact to telefon pełen zalet – urządzenie niemal idealne dla użytkowników lubujących się w małych smartfonach, ale do tego i mocnych sprzętowo. Na rynku ogólnie jest mało tego typu propozycji. Oprócz omawianego tutaj modelu, mamy w sumie tylko Samsunga Galaxy Alphę, Allviewa X1 Xtreme Mini, HTC One M7 i… tyle. Reszta uznanych producentów niby proponuje pomniejszone wersje swoich topowych konstrukcji, ale… nie są one do końca tym czym być powinny.

Już od pierwszego dnia obcowania z tym urządzeniem, wiedziałem, że nasza współpraca będzie przebiegała bardzo dobrze. Świetnie wykonana obudowa z hartowanego szkła naprawdę robi wrażenie. Wymiary również – tak, że na początku miałem lekkie problemy z przyzwyczajeniem się do tego telefonu po uprzednim obcowaniu z ponad 5-calowymi smartfonami. Z drugiej strony ekran strasznie zbiera odciski palców. Coś za coś niestety.

Wydajność smarfona stoi na bardzo wysokim poziomie. Snapdragon 801, wespół z Adreno 330 wciąż robią dobrą robotę. Wszystko w systemie chodzi bardzo szybko, a mocy nie brakuje też do gier. „Niska” rozdzielczość ekranu na pewno w tym pomaga. Malkonenci mogą ponarzekać na brak w Z3 Compact rozdzielczości FullHD ale według nas, ta zastosowana sprawdza się nadwyraz dobrze. Zresztą przy takiej wielkości ekranu więcej nie potrzeba.

Dzięki niej wychodzi kolejny potężny atut omawianego sprzętu – praca na baterii. Urządzenie potrafi działać nawet do trzech dni, co jest wynikiem imponującym czyż nie?. Smartfon ten niestety tylko co najwyżej średnio (maksymalnie do 72dB głośności) gra na frontowych głośnikach – taka Xperia Z3 posiada lepszy głośnik. Natomiast sporo lepiej przenosi pasma dźwięków na podpiętych słuchawkach. Obcowanie z muzyką na tym urządzeniu podpietych do pchełek to czysta przyjemność. Na plus przemawia też bezproblemowa obsługa plików w jakości 4K, choć z drugiej strony, niektóre pliki 1080p nie były poprawnie przez testowanego smartfona odtwarzane.

Fotografowanie bądź nagrywanie filmów (w tym i w 4K) należy do przyjemnych rzeczy. Oczywiście i tu znajdą sią przeciwnicy testowanego sprzętu, wytykając fakt, że zastosowany moduł aparatu swoje korzenie ma w modelu Xperia Z1. Może i tak jest, ale efekt końcowy zadowala, a to się przecież liczy najbardziej. Także według Nas nie ma się co do tego aż tak przyczepiać.

Oczywiście nie ma urządzeń bez wad, ale na szczęście, tutaj ich jest względnie mało. Brakuje wsparcia dla pełengo trybu OTG (obsługa zewnętrznych urządzeń, podpiętych do USB). Niby jest ale i go nie ma. Szkoda że zastosowano port USB 2.0 zamiast 3.0, ale akurat z tym da się spokojnie żyć. Występuje też dystorsja w trakcie filmowania w 4K. Tak czy siak, na końcu zalet jest sporo więcej od wad.

Podsumowując. Jak wiemy, urządzenie to jest na rynku już dość długo – wszak do sprzedaży właśnie wprowadzony został jego następca – Xperia Z5 Compact. Niemniej nie zmienia to faktu, że jest to nadal bardzo dobra propozycja, jeśli ktoś z Was szuka skrajnie kompaktowego ale i bardzo mocnego telefonu. Rywali w tej klasie na rynku nadal mało, więc Xperia Z3 Compact znajdzie swoich wiernych użytkowników wciąż i dziś. Polecamy.

Sony Xperia Z3 Compact to dowód wysokiej jakości wykonania produktów firmy Sony. Jest to jedyny kompaktowy smartfon, który w atrakcyjnej, cienkiej i lekkiej obudowie skrywa bezkompromisową wydajność. Po obu stronach smartfonu Xperia Z3 Compact umieszczono trwałe panele z hartowanego szkła, a obudowę otoczono zaokrągloną ramką. Dzięki temu całe urządzenie idealnie leży w dłoni.

xperia-z3-compact

Ceny testowanego smartfona wyglądają następująco (Ceneo.pl).

Testowanemu smartfonowi zdecydowaliśmy się wystawić ocenę 4.5/5. To bardzo dobry produkt i Tweaks.pl poleca jego zakup.

Sprzęt do testów wypożyczyła firma:

sony logo

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Test Sony Xperia Z3 Compact. Oby więcej takich kompaktowych telefonów.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)